Čtvrtek 31. října byl posledním dnem, kdy mohli lidé, firmy a další dárci zasílat finanční dary na veřejnou sbírku s názvem Konto povodně 2013 Ústecký kraj. Číslo účtu bylo 22229922/0800 a od jeho otevření až do včerejška na konto přibyly peněžní dary ve výši 1 324 075 korun.

Ústecky kraj zřídil sbírku od 7. června se souhlasem Ministerstva financi ČR s tím, že její výtěžek bude použit na odstraňování škod z červnových povodní. Už brzy po opadnutí vody v několika desítkách obcí rozhodli 26. června krajští zastupitelé o rozdělení 421 tisíc korun nejvíce postiženým obcím, zbývajících více než 900 tisíc korun bude rozděleno na dalším, prosincovém zasedání ZÚK.

„Chtěl bych touto cestou poděkovat všem dárců za příspěvek do naší sbírky," říká hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Dík patří občanů, živnostníkům či velkým firmám a také podnikům a partnerským organizacím Ústeckého kraje i dalším dárcům. Samozřejmě, že kromě veřejné sbírky posílaly podniky nebo kraje finanční příspěvky přímo Ústeckému kraji a bylo to šest a půl milionu korun," uzavřel hejtman.

Největšími dárci byly akciové společnosti Litvínovská uhelná a Vršanská uhelná (po dvou milionech korun) a Severočeské doly, a.s. (jeden milion korun). Zmíněných 6,5 milionu korun bylo rozděleno také na červnovém zastupitelstvu; tyto peníze byly určeny přímo občanům, kterým povodně nejvíce ublížily. Příspěvky na obnovu bydlení se k nim dostaly už v létě prostřednictvím jejich domovských obcí.