Městská policie uzavřela děčínské Staroměstské nábřeží, kde začíná zaplavování. Informovala o tom radnice na jejím facebookovém profilu.

Připravuje se také výstavba záporové stěny restaurace U Přístavu. Kvůli zvýšené hladině Labe došlo k uzavření podjezdu k Četransu v Malšovicích. Strážníci monitorují podjezd v Krokově ulici.

Podle prognózy by mělo Labe v Ústí nad Labem kulminovat na cirka 600 centimetrech od dnešního odpoledne do středečního večera, informuje dál město Děčín na Facebooku.

Kolem 18. hodiny radnice doplnila, že dopravní podnik v současné době zjišťuje, které autobusové zastávky je možné obsluhovat a které ne. „Budou označeny, některé čeká přemístění. Informaci budeme aktualizovat podle dopravního podniku,“ stojí na Facebooku města.

Město se nyní připravuje se na uzavření silnice od zimního přístavu a silnici v úseku Tyršův most - Horní Žleb. A to pokud by Labe dosáhlo výšky 6 metrů, tedy i třetího stupně povodňové aktivity. Některé komunikace jsou již neprůjezdné, například viadukt u Libverdy.