Situaci přiblížila Kateřina Drbalová, vedoucí oddělení obchodu a marketingu Terma Děčín: "Velmi intenzivně pracujeme na odstranění všech škod. Pokud vše půjde dobře, v sobotu bychom mohli obnovit dodávky tepla a teplé vody do celého sídliště," uvedla v pondělí.

Mimořádná odstávka způsobená živelnou katastrofou se dotkla přibližně 1600 domácností. Teplou vodu ale Termo v Bynově dodává také do školy, školky, supermarketu nebo domu s pečovatelskou službou.

Povodeň poničila ve Hřensku jedno z velkých parkovišť, kde zůstala stát řada aut.
Povodně ve Hřensku: Parkoviště přestalo během několika minut existovat

Voda se do teplárny nedostala ze sousedního Jílovského potoka, který nadělal problémy v Podmoklech, ale z kopců u Horního Oldřichova. Celý areál teplárny zaplavila během několika desítek minut, s sebou přinesla také nánosy bahna a kamení. V místnosti, kde jsou plynové motory kogenerační teplárny, bylo přibližně 30 centimetrů vody. V suterénu, kde jsou trafostanice, jí byl přibližně metr. "Voda tam natekla šachtou s nasáváním vzduchu. Máme tu 10,5 kilovoltu, takže jsme museli okamžitě vše vypnout," vysvětlil vedoucí teplárny Viliam Julas.

Veškeré zařízení zasažené vodou je nutné rozebrat a vyčistit. Čerpadla s elektrickým vinutím pak bylo třeba odeslat na vysušení do specializované firmy. "Momentálně zjišťujeme rozsah poškození teplárny. Výši škody tak ještě přesně neznáme," doplnila Drbalová.