Pravidelné plavby lodí z Děčína do Drážďan měly skončit první červencovou neděli. Kvůli velkému zájmu turistů se ale provozovatel linky Labská plavební společnost rozhodl přidat v průběhu prázdnin další mimořádné plavby. Na první mimořádnou plavbu se vydá Poseidon již tuto neděli.

Byl velký zájem

„Od začátku sezóny se nás ptala spousta lidí na přímé plavby z Děčína do Drážďan. Proto jsme se rozhodli pro mimořádný zájem turistů, ale i obyvatel Děčína vypravit v průběhu letních prázdnin tři mimořádné plavby,“ říká Jana Novotná z Labské plavební společnosti.

Poprvé vypluje výletní loď do hlavního města Saska již tuto neděli 10. července. Následně pak vyrazí 24. července a 21. srpna.

Na svou plavbu Poseidon vypluje vždy v 9.30 hodin. O hodinu později zastaví ve Hřensku a po zastávce v lázeňském městečku Bad Schandau dopluje přibližně ve 14 hodin do Drážďan. V 15 hodin se pak vydá na zpáteční cestu do Děčína a opět zastaví v Bad Schandau a Hřensku. Do Děčína dorazí zhruba ve 22 hodin.

Jízdné z Děčína do Drážďan vyjde na tři sta korun, zpáteční jízdenka pak stojí o stokorunu více.
„Návrat lodi z Drážďan přináší mimořádný zážitek klidné plavby labským kaňonem zalitým západem slunce. V případě nepříznivého počasí je možné si užít příjemné atmosféry v lodním baru s širokou nabídkou nápojů,“ dodává Novotná.

A budou párty!

Kromě pravidelných výletních linek do Hřenska, Ústí nad Labem a sousedního Saska ožívá každý prázdninový páteční večer paluba lodi hudbou.
„Připravili jsme program, ze kterého si vybere každý,“ je přesvědčena Jana Novotná.

Již dnes rozezní palubu lodi Poseidon první námořnická disco párty, na které čeká na každého příchozího v pruhovaném tričku malý dárek. Večerem bude provázet Robert Gajderovič.

O týden později se bude o zábavu starat kubánská kapela, připravena je ukázka latinsko–amerických tanců. A chybět samozřejmě nemohou tradiční kubánské doutníky a míchané nápoje.

V pátek 22. července vás večerem provede hudební doprovod Petra Bříška.

Plavba z Děčína do Drážďan
– loď vypluje 10. a 24. července a 21. srpna
– odjezd od děčínského zámku je v 9.30 hod., zastávka ve Hřensku v 10.30 hod., příjezd do Drážďan kolem 14. hodiny
– na zpáteční plavbu loď vypluje v 15 hodin, do Děčína dorazí přibližně ve 22 hodin

Zazní šlágry posledního století, při kterých si budou návštěvníci moci vychutnat vína z vinařství Novosedly. O zasvěcený komentář se postará zkušený sommelier, který představí medailemi ověnčenou řadu vín tohoto špičkového vinařství.

Poslední pátek prvního měsíce prázdnin – 29. července – se bude o zábavu na palubě Poseidonu opět starat DJ Robert Gajderovič. Na příchozí pak čeká tajemný půlnoční host.

„S posledním červencovým pátkem samozřejmě s párty pátky nekončíme a budeme pokračovat také i v srpnu,“ ujišťuje Jana Novotná ty, kteří by snad červencové párty nestihli.

Všechny párty začínají pravidelně ve 20 hodin, přičemž je možné na loď přistoupit také při zastávce pod děčínským zámkem ve 22.30 hodin.

Opravdovou lahůdkou pro velké cestovatele bude dvoudenní plavba z Prahy až do Drážďan, během které bude připraven doprovodný program.