Věra, Roman a Marcel, rockeři s dobrým srdcem, organizují festival již třináctým rokem, letos potřetí bude Rockfest charitativní. Každý rok vybírají hendikepované dítě, které festival podpoří. Letos byl výběr na Věře. Ta vybrala hned dvě.

„Vybrala jsem dvě krásný děti. Pro Míšu bude věnovaná dražba věcí od kapel. Jelikož mu hodně lidí pomáhá, rozhodli jsme se, že festival věnujeme Karolínce. Je pro nás prioritou pomoci Karolínce, které doposud nepomohla žádná nadace," uvedla pořadatelka.

Karolínka trpí vzácnou chromozomální poruchou a nefunkčností štítné žlázy. Porucha však postihuje mnoho částí těla. Ve čtyřech letech nemluví, nerozumí základním slovům a je mentálně opožděná. Je plně odkázána na péči druhé osoby. Podle psychologa je dítětem mimořádně náročným na výchovu a zdravotní péči.

Dražba pro Míšu již probíhá na facebookové stránce Rockfestu. Věci do ní věnují nejen kapely, ale i všichni lidé, kteří tvoří nebo mají doma věci, které by jiným mohly udělat radost. V dražbě tak zájemci o pomoc Míšovi najdou nejen trička či CD od kapel, ale také ručně šité polštářky, náhrdelníky nebo knížky.

Míša se narodil s vrozeným hydrocelafem ve 34. týdnu. Během prvního roku se přidaly další diagnozy, jako epilepsie, postižení všech končetin, zraková vada nebo dětská mozková obrna. „Míša je ležící a starají se o něj prarodiče s jeho tetou, pro které je byť malý pokrok neskutečným štěstím a kteří mají náš velký obdiv," řekla Věra.

Uspořádat festival je ale finančně velmi náročné. Náklady jsou totiž okolo sta tisíc a pořadatelé je hradí ze svého.

„Pokud by měl někdo zájem nám pomoci, dejte vědět. Na oplátku můžeme nabídnout reklamu na podiu, plakátech… Děkujeme za pomoc," žádají rockeři případné sponzory o pomoc.

Festival se bude tradičně konat v Růžové u Děčína pod Růžovským vrchem, a to od pátku 23. června do neděle 25. června. Vystoupí řada kapel, které zahrají bez nároku na honorář, třeba Do Řady, Houba či Deliwery. Program v sobotu čeká i na děti, které přijde pobavit klaun, návštěvníci se mohou těšit také na ohňovou show a další pestrý program.