Dřevěný domek 
v Rybništi na Děčínsku, kde žila paní Alena Havlíčková se svými dvěma dcerami a psy, někdo zapálil úmyslně.Žena tak přišla nejen o svůj domov a všechny věci, ale i jednoho ze svých milovaných psů, který v plamenech zahynul. Nyní shání nové bydlení. Na pomoc pro ni vyhlásila humanitární organizace ADRA také sbírku.

Dřevěný domek zdevastoval požár 18. ledna letošního roku. Podezření paní Havlíčkové, že má v požáru někdo prsty, se potvrdilo.

„Příčinou požáru v Rybništi bylo úmyslné zapálení," řekl Děčínskému deníku mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Případem se proto zabývají také kriminalisté, ti ale zatím nikoho neobvinili.

„Přes usilovnou práci zdejších policistů a s ohledem na získané informace se do této chvíle nepodařilo zjistit takové skutečnosti, které by vedly k obvinění konkrétní osoby," uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Podle ní policie plánuje ještě v květnu výslech jednoho důležitého svědka. Teprve poté se zřejmě paní Alena Havlíčková dozví výsledek vyšetřování.

Sama má podezření, že její dřevěný domek zapálil její bývalý přítel, aby se jí pomstil za rozchod.

„Měla jsem přítele, ale ten vztah jsem musela ukončit kvůli nevěře," říká Alena Havlíčková. A právě na svého bývalého přítele má podezření, že chatku zapálil. Její pes, Sára, totiž obvykle štěká na všechny cizí lidi. Tentokrát ale Sára neštěkala. Což může nahrávat teorii, že pachatele znala.

Po požáru je paní Havlíčková v zoufalé situaci. Se svými dvěma dcerami dočasně žije 
u známé. Musí rychle najít 
nové bydlení, a to takové, aby 
s ní mohl žít i pes, který požár přežil – Sára.

ADRA proto vyhlásila finanční sbírku. Přispět můžete i vy, a to na toto uvedené konto: 942794427/0300. Variabilní symbol je 900.