Před několika dny jí totiž přišla výpověď z pronajatých prostor v místním bazénu. Lenka Juricová tu v jedné místnosti provozuje masáže, což je její obživa. Výpověď proto považuje za pomstu radnice. Ta to ale odmítá.

"Dalo se čekat, že na mě něco vymyslí. V bazénu mám pronajatou místnost dva krát tři metry bez okna a bez funkční vzduchotechniky," říká opoziční zastupitelka, která na radnici ostře útočí jak na svém webu, tak i na zasedání zastupitelstva. 


Výpověď jí přišla od akciové společnosti REGIA, která pro Varnsdorf spravuje majetek, a to včetně bazénu. Je pod ní podepsán ředitel společnosti Zbyněk Šimák.

A důvod? 


"Bude docházet k úpravám technického prostoru a místnosti, ve které jste v nájmu," píše se ve výpovědi, kterou má redakce k dispozici. 


Podle místostarosty města Josefa Hambálka je důvodů výpovědi ale více.

"Paní Juricová se zpožděním platila faktury. Dostala upomínku. Těch faktorů je tam více," říká Hambálek s tím, že REGIA dostala od města za úkol zefektivnit hospodaření a činnost všech sportovišť, a to včetně bazénu.

Podle Hambálka platila Juricová navíc nízký nájem.

"Je to několikanásobně nižší cena, byla na to upozorněna," říká Hambálek.

Lenka Juricová platila za pronájem měsíčně dva tisíce korun.

Ta zpozdění placení faktur přiznává. 


"Já to nepopírám, ale mají ode mě všechno zaplaceno, vždy jsem vše do konce roku uhradila. Toto je jediná věc, kterou na mě měli," tvrdí.


Podle Hambálka ale na tak nízkém nájmu, jehož součástí jsou i energie, město prodělávalo. 


"Bazén potřebuje lepší využití," dodává varnsdorfský místostarosta. 


Lenka Juricová si ale stojí za svým – podle ní se jí radnice mstí.


"Je to primitivní msta, která jen dokazuje, že chlapci neodrostli z typického chování malých smrkáčů a jejich odpovědí je výpověď mé nájemní smlouvy v jedné nepříliš velké doplňkové prostoře tohoto bazénu. A pak se stále diví, že se jim čím dál více lidí směje a vidí v nich ostudu města," napsala Juricová na svém webu, kde si nebere, pokud jde o kritiku radnice, servítky.

"Všichni velmi dobře víte, že na rozdíl od většiny kolegů v zastupitelstvu, kteří se živí, nebo se alespoň přiživují, čerpáním městského rozpočtu, jsou mými zcela hlavními příjmy honoráře od mých klientů," dodává 
s tím, že jí nyní nezbývá nic jiného, než vyřešit, kde – a zda – bude dále podnikat.