Milovníci pohybu mají ideální příležitost pomoci dobré věci. Hned tři organizace z Ústeckého kraje se zapojily do charitativní akce Oborové zdravotní pojišťovny (OZP) Každý krok pomáhá. Ta z organizací, které lidé nachodí, našlapou či naplavou nejvíce kilometrů, získá 30 tisíc korun.

Do akce se zapojila i teplická Arkadie, která se stará o lidi s postižením. „Pro nás to jsou velké peníze, které bychom využili na dopravu. Naše klienty vozíme do školy či na různé akce a provoz mikrobusů je drahý,“ řekl mluvčí Arkadie Josef Hon, který se do akce sám zapojil. „Denně nachodím 5000 až 10 000 kroků. Občas vyrazím i na kolo, kde se počítá 1 kilometr za 300 kroků,“ svěřil se Hon.

Do projektu se může zapojit kdokoli na webu kazdykrokpomaha.cz. Registrace je rychlá a snadná. „Účastníci se řadí do virtuálních týmů jednotlivých organizací a pak jen vyplňují, kolik toho ušli, najeli na kole či uplavali. Své výkony mohou srovnávat s ostatními, mohou si také stanovit osobní cíl, kolik chtějí denně ujít,“ sdělil mluvčí OZP Jiří Sochor.

Charity se zatím účastní 1640 lidí, kteří společně nachodili téměř 240 milionů kroků. „Chůze je nejpřirozenější a také nejzdravější pohyb, který pro sebe člověk může udělat. Je perfektní, že se nám díky této akci daří pravidelně motivovat stovky lidí, aby dělaly něco pro své zdraví,“ pronesl generální ředitel OZP Radovan Kouřil.

Kromě Arkadie se do projektu zapojila ještě Oblastní charita Ústí nad Labem, která už 17 let pomáhá osobám na okraji společnosti, a také Hospic sv. Štěpána. „Virtuální tým charity, který do soboty 8. září do 15.00 dojde nejdál, získá své organizaci 30tisícovou odměnu, druhá organizace získá 20 tisíc korun a třetí dostane 10 tisíc,“ doplnil mluvčí OZP Sochor.

Slavnostní vyhlášení se bude konat před OC Forum v Ústí nad Labem. „Při něm budou moci návštěvníci využít preventivní kontrolu zraku, měření zdravého podílu svalů a tuků v těle nebo kontrolu podezřelých pigmentových znamének, což zejména na konci letošního mimořádně slunečného léta bude velmi důležité vyšetření. Součástí bude i zábava a soutěže pro děti, biketrialová show Martina Šimůnka nebo tým silniční bezpečnosti BESIP se svým simulátorem řízení po několika pivech,“ informoval Sochor.

Odměny z akce Každý krok pomáhá už dříve podpořily například Český registr dárců krvetvorných buněk, přispěly na nákup pomůcek do terapeutických dílen, podpořily odlehčovací pobyty pro rodiče a děti se zdravotním znevýhodněním nebo přispěly na pomůcky a vybavení v celé řadě obecně prospěšných organizací.