„V případě vítězství bychom peníze použili na nákup prodejního stanu. Ten nutně potřebujeme, do současné doby si totiž na nejrůznější akce stan půjčujeme," vysvětlila Marie Jelínková
z Andělů bez křídel. Dodala, že část peněz se sdružení podařila získat už za pomoci elektronické dražby. Podstatná část peněz sdružení ale chybí.

Soutěž o deset tisíc korun vyhlásila společnost Armex Energy. Cílem projektu s názvem Energie ze sousedství je zlepšit život v regionu.

„Ve městech, kde máme kamennou pobočku, pomáháme finančně různým organizacím nebo prospěšným neziskovým aktivitám. Proto jsme se rozhodli vyhlásit 
i tento projekt," uvedl mluvčí společnosti Martin Jonáš 
s tím, že se v Česku hlasuje na 22 pobočkách.

V prvním kole soutěže se bojuje o deset tisíc, ve druhém pak o rovných sto tisíc korun. Sto tisíc korun pak následně vyhraje ten projekt, který celorepublikově získá nejvíce hlasů.

Andělé bez křídel v současné době podporují téměř tři desítky dětí. Jejich podpory se ale dočkala například i nemocnice v Děčíně a Ústí nad Labem.

„Snažíme se pomoci všem, kteří nás požádají a splní určité podmínky. Naše činnost je však závislá na pomoci jiných. Bez sponzorů, přátel 
a lidí s úžasným srdcem bychom nemohli pomáhat ani my. Jsme vlastně jen takoví prostředníci. Peníze na pomoc dětem získáváme především z charitativních aukcí, sbírek ale také z prodeje ručně vyráběných věcí," poznamenala Jelínková.

Andělům bez křídel tak nyní může pomoci každý obyvatel Děčína.

„Pokud se rozhodnete podpořit náš projekt, tak můžete hlasovat v pobočce Armex Energy na Masarykovo náměstí, hlasovat může každý, kdo dosáhl 18 let. Pozor – je třeba mít s sebou občanský průkaz, každý může hlasovat jen jednou. Za každý hlas děkujeme," doplnila Jelínková.

Děčínská pobočka Armex Energy pomohla Andělům už v minulosti. Naposledy tomu bylo na únorovém výročním plese.

„Moc děkujeme všem, kteří přišli a nechali se vyfotit. Velké díky patří Vlaďce Řehánkové, Kláře a řediteli Armex Energy Antonínu Hlavsovi. Podařilo se vybrat neuvěřitelných 10 388 korun," poděkovala všem Jelínková.

Činnost děčínského sdružení Andělé bez křídel můžete sledovat na internetu či facebookových stránkách.