Na Děčínsku je to letos už třetí případ. Informovala o tom děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová. Podle policistů je jedním z největších problémů regionu právě drogová kriminalita, chtějí se na ni proto letos více zaměřit.

Kriminalisté pěstírnu našli v Západní ulici. "Společně s vybavením indoorové pěstírny se jim podařilo zajistit pět sáčků s obsahem sušené rostlinné hmoty a 115 kusů osmi až deseticentimetrových rostlin marihuany," uvedla Trypesová.

Policisté na místě zadrželi sedmadvacetiletého muže, obvinili ho z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Může za to strávit až pět let ve vězení.

Pěstírnu policisté objevili počátkem února také v Rumburku, v domě na Lužickém náměstí zajistili asi 200 rostlin marihuany. V lednu zasahovali v obdobném případě ve Varnsdorfu, v tovární budově v Nymburské ulici pěstoval osmadvacetiletý cizinec 1600 rostlin konopí.

Na začátku února policisté našli také varnu pervitinu ve Šluknově. Drogovou trestnou činnost v regionu ovlivňuje blízkost hranic s Polskem a Německem. Odtud se vozí léky, z kterých se vyrábějí další drogy, třeba právě pervitin.

Loni policisté na Děčínsku zaznamenali 41 drogových deliktů, 32 z nich se podařilo objasnit. "Byly zajištěny čtyři indoorové pěstírny konopí. Tři byly docela rozsáhlé, bylo při nich zajištěno přes tisíc rostlin," uvedla děčínská kriminalistka Miroslava Müllerová.