Uvedl to předseda ČSSD Bohuslav Sobotka po jednání výkonného výboru strany. Nevyloučil možnost, že sociální demokraté připraví vlastní legislativní iniciativu, která by se zasadila o větší ochranu osobních údajů.

Na příklad jako první upozornila Mladá fronta Dnes. Podle ní si Hudec nechal posílat výpisy telefonních hovorů významných lidí. Mezi oběťmi byl šéf Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský, právník blízký ČSSD Miroslav Jansta nebo manažer společnosti ČEZ Daniel Rous. Hudec tvrdil, že jejich čísla souvisí s vyšetřováním obchodu s bílým masem na severu Čech. Podle listu to však byla jen záminka, jak se k výpisům dostat.

„Určitě zajímavá otázka, která napadla dnes každého čtenáře novin, byla, zdali dotyčný policista jednal na základě svého vlastního zájmu a vlastní iniciativy či zda zde existovala nějaká poptávka z jeho okolí nebo například z komerčního sektoru,“ uvedl Sobotka.

Právě podezření, že Hudec mohl pracovat na něčí objednávku, je podle předsedy ČSSD vážné a vyšetřování policie by ho mělo buď potvrdit, nebo vyvrátit. Jeho strana prý nyní vede vážnou debatu o ochraně soukromí občana.

„To možná souvisí i s touto kauzou a já nevylučuji, že ČSSD přijde i s vlastní legislativní iniciativou, která by v širším slova smyslu se zasadila o větší ochranu soukromí občana před jeho narušováním,“ vysvětlil Sobotka.

„Je důležité, aby bylo chráněno soukromí občana, bez ohledu na to, jestli jde o ústavního činitele, předsedu Ústavního soudu nebo kohokoliv jiného,“ dodal Sobotka.

ČSSD podle svého předsedy nemá informace o tom, že by Hudec získal i telefonní číslo některého ze členů sociální demokracie.