Odvedla z něj dva lidi, podle informací ČTK jednu vedoucí odboru a jednoho vedoucího oddělení. Podle nepotvrzených informací byli zadrženi ještě další dva lidé. Mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták zásah potvrdil s tím, že úředníky zřejmě obviní ze zneužití pravomoci. Policie už podobným způsobem vloni v březnu zadržela tehdejšího ředitele úřadu Petra Kušnierze, který teď před soudem čelí obžalobě z korupce.

Policisté naposledy udělali razii v sídle dotačního úřadu 1. června. Kanceláře tehdy zapečetili a po čtyřiadvacetihodinové prohlídce si z nich odnesli dokumentaci ke čtyřem projektům a také zálohy ze serverů. Dnes se vrátili a odvedli dva úředníky. Podle Hantáka jde o totožný případ.

"Ano, je to v návaznosti na trestní řízení ze začátku června. Je podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a poškození finančních zájmů EU," řekl Hanták. Jeden zdroj ČTK potvrdil zadržení jedné ženy z pozice vedoucí odboru a jednoho muže, vedoucího oddělení. Podle zákulisních informací byli navíc zadrženi další dva lidé mimo úřad. Hanták to potvrdit odmítl. "Budou zřejmě padat obvinění, ale protože realizace probíhá, konkrétní osoby ani počty zatím říkat nelze. Mezi podezřelými ale jsou i zaměstnanci," dodal.