Přibližně 60 policistů v akci, za dva dny zkontrolováno 580 osobních a nákladních aut, více než 150 přestupků. Policie se pustila do první velké prázdninové dopravní akce. Téměř desetina kontrolovaných řidičů přitom měla problémy s rychlostí. Policisté odhalili i kradené auto nebo hledané lidi. Několik řidičů pak řídilo i přesto, že nebyli vlastníky řidičských průkazů.

Kromě dopravních policistů se na silnice postavili i příslušníci pořádkové policie.

„Během víkendového dopravně bezpečnostního opatření bylo odhaleno 154 dopravních přestupků, z nichž 139 bylo vyřešeno na místě blokovou pokutou. Řidiči ze svých peněženek odevzdali částku 46 800 korun," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Největší část na pokutách zaplatili řidiči nerespektující nejvyšší povolenou rychlost. Přestože se na celkovém počtu přestupků podíleli jen jednou třetinou, podíl na pokutách měli téměř poloviční.

Další dva řidiči řídili pod vlivem alkoholu, jeden pod vlivem drog.

Problémem se ukázaly 
i bezpečnostní pásy nebo dětské autosedačky.

Čtyři kontrolovaní řidiči nebyli schopni doložit, že mají zaplacené povinné ručení. Kontroly také potvrdily, že auta na severu Čech nepatří mezi ta nejlepší.

„Policisté na děčínských silnicích natrefili na 35 vozidel ve špatném technickém stavu. Tři z nich byla opatřena cizí registrační značkou nebo ji neměla vůbec," přibližuje špatný stav kontrolovaných aut Trypesová.

Trestu za porušování pravidel ale neunikli ani cyklisté, jeden z nich dostal pětisetkorunovou pokutu.
Kromě přestupků proti dopravním předpisům se policistům podařilo odhalit 
i ukradené auto nebo lidi, kteří se z nejrůznějších důvodů vyhýbali policii.

„Během víkendového opatření se policistům z OHS Varnsdorf podařilo vypátrat jedno odcizené vozidlo. Policisté z OHS Děčín vypátrali dvě osoby z celostátního registru pohřešovaných a hledaných osob," dodává Trypesová.

Podobné akce by se měly během letošních letních prázdnin opakovat častěji. Kdy přesně na ně dojde, to ale nechce policie říct.

„Pokud bychom řekli přesné datum a místo, tak by akce, které mají působit i preventivně, postrádaly smysl," vysvětluje mluvčí policie Pavla Kofrová.