Muže přivezla záchranná služba do děčínské nemocnice loni 8. července se zdravotními obtížemi. Neměl u sebe doklady a uvedl, že se jmenuje Bohdan Sas a je mu 59 let. Následně 17. července tento muž v nemocnici zemřel.

"Kriminalisté z útvaru 1. oddělení obecné kriminality Děčín prováděli k osobě šetření, ale v dostupných evidencích se nepodařilo osobu podle jím uvedeného jména, příjmení ani data narození nalézt. Vyžádali si spolupráci Interpolu v celé Evropě, avšak totožnost osoby se doposud nepodařila zjistit," uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Zatím se policisté domnívají, že by mohlo jít o cizince, s největší pravděpodobností původem z Ukrajiny. "V Děčíně si příležitostně přivydělával jako zedník a přechodně se zdržoval v Děčíně III. Nehovořil plynule česky, měl cizí akcent a bylo mu i špatně rozumět," doplnila mluvčí Kubíčková s tím, že zveřejněná fotografie je stará zhruba pět až šest let před mužovou smrtí.

Neznámý byl starý asi 60 až 65 let, vysoký 188 centimetrů, vážil 122 kilogramů. Měl hnědé oči, tmavě hnědé krátké prošedivělé vlasy s výraznými čelními kouty.

Každý, kdo by mohl totožnost muže objasnit, se může přihlásit na tísňové lince 158, případně přímo na služebně Policie ČR v Děčíně či číslech 974 432 460 nebo 974 432 336.