To, že Pastýřská ožívá, symbolizují dvě vlajky: státní a také vlajka Děčína, které tu děčínská zoo nechala v úterý ráno vyvěsit.

„Zámeček na Pastýřské stěně máme na starosti my. Postaráme se o vstup na věžičku, bude tu také výstava. Občerstvení jsme ale pronajali," říká ředitelka děčínské zoo Kateřina Majerová, s tím, že na provoz občerstvení nemá zoo kapacitu.

OBČERSTVENÍ BUDE

Provozování občerstvení během letní sezony, tedy od 1. června do poloviny září, získal do nájmu Petr Lollok, který mimo jiné provozuje restauraci na děčínském hlavní nádraží.

„Chci tu mít polévku, pizzu, zapékané bagety, sekanou či klobásy. Vše budu zavádět postupně, záleží také na lidech, o jaké občerstvení budou mít zájem," říká Lollok.

Otevírací doba bude každý den od 10 do 18 hodin, občerstvení budou obsluhovat dva lidé. Hotovky tu ale nečekejte, kuchyň v zámečku na Pastýřské stěně je v současné době v dezolátním stavu a vyžaduje vysoké investice.

Investovat bude zřejmě nutné nejen do zámečku, ale i do jeho okolí. To totiž poslední dobou chátralo, navíc sem vyrazili zloději a očesali ze zábradlí veškerou měď.

Zoo Děčín tu proto instalovala kameru, na zámečku je také poplašný systém.

VZHŮRU NA VĚŽIČKU

Během prázdninových měsíců by měla být v provozu také vyhlídková věžička, která nabídne lepší pohled na Děčín. O přístup na léta uzavřenou věžičku mají lidé zájem.

„Vstupné na věžičku bude dvacet korun a vstupenka bude koncipována tak, aby si ji lidé mohli uložit na památku. Navíc tu budeme prodávat suvenýry, chybět nebude ani výstava," přibližuje další letní plány Kateřina Majerová.