V kategorii dvojic pole art pro Českou republiku uspěla se svou kamarádkou Erikou Zelenkovou. V mezinárodním hodnocení skončily dívky na čtvrtém místě, když se před ně dostaly dvojice z Chorvatska, Německa a Slovenska. Porotci hodnotili uměleckou stránku jejich sestavy.

„Byla to naše úplně první soutěž, připravovaly jsme se na ni asi tři měsíce," říká Andrea Bartáková. Sympatická dívka pochází z Dobrné na Děčínsku, přes týden ale pracuje a také trénuje se svou kamarádkou v Praze.

Jejich sestava trvá několik minut a je fyzicky velice náročná, neboť důležitým bodem je zvedání váhy vlastního těla. Ve dvojicích je navíc nutná správná synchronizace – proto je také tato kategorie mnohem těžší.

Pole dance je v podstatě akrobatický tanec s prvky gymnastiky, který se cvičí na vertikální tyči.

„Trénujeme asi třikrát týdně, je to pro mě koníček," říká Bartáková s tím, že se tomuto sportu věnuje necelé tři roky. I přes úspěch se na zahraniční soutěž dívky zatím nechystají, další soutěžní akce je čeká ještě v Česku.

Absolutní vítězkou mistrovství se stala Anna Nikulina, která zvítězila i v kategorii profesionálů. Kategorii sólo amatér vyhrála Regina Gayfullina. Prezidentka Českého svazu pole dance a fitness Jarmila Ptáčníková z Děčína, jež je i organizátorkou celé akce, může být na své svěřenkyně Andreu a Eriku pyšná.