Nafta zlevnila výrazněji, cena litru klesla za týden o 18 haléřů na průměrných 35,45 koruny. O několik haléřů na litr ale benzin i nafta podražily na Děčínsku, benzin i na Teplicku. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Cena benzinu v regionu stoupala od konce loňského prosince, nafta zdražovala od poloviny ledna. Vzestup cen se zastavil až na začátku března, kdy ale byly ceny nejvyšší od loňského září.

Litr benzinu je nejlevnější na Ústecku, kde Natural 95 stojí v průměru 35,79 koruny. V Ústí nad Labem a Teplicích je možné natankovat i o více než korunu levněji, než je průměrná cena, protože v okolí jsou tři čerpací stanice levného řetězce Tank Ono a podobné ceny se snaží držet i někteří konkurenti. Litr benzinu tam stojí 34,50 korun a nafty 33,90 korun. O 30 haléřů dráž mohou řidiči natankovat obě pohonné hmoty u teplického hypermarketu Albert.

Naopak nejvyšší průměrná cena litru benzinu je na Lounsku za 36,34 koruny a Litoměřicku za 36,24 Kč, více než 36 korun za litr zaplatí řidiči také na Děčínsku. Nafta je v průměru nejlevnější na Chomutovsku, kde cena za litr klesla pod 35 korun. Stojí v průměru 34,93 koruny, například u tamního hypermarketu Globus je ale cena ještě o 53 haléřů nižší. Naopak nejdražší naftu mají na Děčínsku, kde její průměrná cena od minulého týdne dokonce o tři haléře na litru stoupla. Stojí 35,83 koruny.

Lidem na Šluknovsku se vyplatí zajet kvůli tankování do Polska, je tam levněji. Podle informací na stránkách www.fuel-prices-europe.info zaplatí motoristé v Polsku za litr benzinu v průměru za 5,59 zlotého (34,40 Kč). Nafta je na rozdíl od Česka o něco dražší než benzin, litr se prodává za 5,61 zlotého (34,53 Kč).

V sousedním Německu od minulého týdne pohonné hmoty naopak zdražily. Českým motoristům se v Německu příliš nevyplatí tankovat. Litr nafty se aktuálně prodává po 1,444 eura (37,20 Kč). Za litr benzinu Super E10, který je obdobou Naturalu 95, zaplatí motoristé v průměru 1,626 eura (41,90 Kč).