Nejprodávanější Natural 95 se u stojanů prodává už za 37,58 Kč za litr, nafta za 36,58 Kč. Ceny stoupají celý srpen a celostátní průměr je už výš než při ropné krizi v roce 2008. V Ústeckém kraji oproti minulému týdnu zdražil benzin o 17 haléřů, nafta o 20 haléřů. Vyplývá to ze statistik společnosti CCS.

Ceny u čerpacích stanic zvedá především ropa, jejíž ceny jsou na nejvyšší úrovni za poslední tři měsíce. Na jaře byly vyšší, tehdy ale Čechy ještě chránila silnější koruna. U stojanů je to dobře patrné - ještě na začátku měsíce šlo v okolí Ústí nad Labem a Teplic koupit litr nafty za 33,50 koruny, teď se prodává za 35,50. Podobný růst zaznamenal i benzin.

Na cenách je to znát - nejlevnějším okresem v Ústeckém kraji je Teplicko. Litr nafty tam prodávají v průměru za 36,05 koruny a benzinu za 37,04 koruny. Ceny v Ústeckém kraji drží nízko čerpací stanice Tank Ono, u níž se především poblíž dálnice u hranic s Německem tvoří dlouhé fronty kamionů. Zatímco Tank Ono má jednu cenu pro celé Česko, u ostatních řetězců se cena liší. Právě v lokalitách, kde je větší výskyt levných benzinek, jsou supermarkety ochotnější dát nižší cenu.