Prodej pozemku byl poprvé předložen již na prosincové jednání zastupitelstva, nyní se jím zastupitelé zabývali podruhé. „Vy jste se nepřiznal, že to máte oplocené, užíváte městský pozemek a neplatíte za něj. Čili si přivlastnil cizí věc, kterou užívá a nikdo mu k tomu nedal žádný souhlas,“ řekl opoziční zastupitel za Piráty Petr Zdobinský, který během jednání tvrdě kritizoval úřednický aparát za přípravu podkladů, které byly podle jeho názoru nekvalitní a zavádějící.

„Ano, tu bránu jsem tam nechal postavit. Potřeboval jsem chránit pozemek před divokými prasaty. Vydrželi jsme asi osm let bez plotu, ale pak jsme jej už udělat museli,“ hájil stavbu plotu a brány na městském pozemku náměstek děčínského primátora s tím, že přesně nevěděl, kde jaký pozemek konči a nájemné za městský pozemek zpětně doplatil. „Pan Smíšek a aparát úřadu, kteří jedou v nějaké spolupráci, podle mého názoru podvádí město Děčín. Jak je možné, že si nevšimli oplocení,“ ptal se dál Zdobinský, podle jehož názoru byl v materiálech špatně zakreslený pozemek a brána byla umístěna dále, než jak uvedli úředníci.

Dozorové centrum děčínské městské policie.
Umožní sledovat lidi či auta. Děčín chystá nákup nových mobilních kamer

Podle Zdobinského Smíšek také porušil stavební zákon, když si nepožádal pro stavbu plotu o stavební povolení. Na stavbu plotu ale není stavební povolení potřeba. U plotů, které například sousedí s veřejnou komunikací včetně chodníků nebo jsou mimo zastavitelnou oblast, je potřeba jen územní souhlas.

Přesné zakreslení a rozlohu pozemku přitom určí až geometrický plán, který se v případě prodejů nechává zpracovat teprve v průběhu procesu prodeje. Podle vedoucí oddělení s nakládáním s majetkem města Ilony Šeneklové by se na tyto rozpory přišlo nejpozději ve chvíli prodeje. „Že byste vy, jako technicky vzdělaný člověk neuměl číst v mapách a správně do něj zakreslit pozemek, tomu prostě nevěřím,“ přidal se Tomáš Brčák zvolený za ODS.

Policie. Ilustrační foto.
Zdrogovaný řidič ujížděl policistům v Děčíně. Honička skončila ve slepé ulici

Parcelou se zastupitelé zabývali již v prosinci, kdy byl problémem jiný malý pozemek, ke kterému by jeho majitel ztratil kvůli prodeji městské parcely přístup. Podle Smíška se tento problém již podařilo vyřešit, když část půdy od dalšího vlastníka koupil. „Když jsme žádost měli poprvé, neměli jsme v materiálech nic o oplocení, ani nic o užívání,“ vytýkal nedostatky podkladům do jednání opoziční zastupitel za ODS Martin Kubš.