Absolutním triumfem podnikatelů z Děčínska skončilo krajské kolo letošního ročníku Živnostník
a Firma roku. Živnostníkem roku se stal Ladislav Hruška 
z Arnoltic, mezi firmami byla nejúspěšnější Nobilis Tilia 
z Vlčí hory.

Mezi živnostníky bodoval urnař

Ladislav Hruška soutěžil již loni, kdy získal třetí místo.  Letos, kdy bojoval v konkurenci 221 živnostníka, se již dočkal triumfu. Živnostník  z Arnoltic se zabývá kovotlačitelstvím, z jeho dílny vycházejí především urny. Kromě toho vyrábí také části světel a nechybí ani umělecké výrobky 
z kovu.

„K urnám jsme se dostali
v podstatě náhodou. Jednou za mnou přišel kamarád s tím, že nemá co prodávat. Tak jsem udělal pár uren. No a pak jsme je dělali pro celou republiku, pár jsme jich prodali i do Kanady a dokonce jsme urny vystavovali na výstavě ve Francii," přibližuje Ladislav Hruška, jak se dostal k výrobě uren.
„Jsem ráda, že vyhrál člověk, který se věnuje řemeslné výrobě. Své dovednosti dokládá tím, že je na trhu již 24 let. Jak sám říká, nejlepší reklamou je pro něj spokojený zákazník," vysvětlila porotkyně Lenka Špringerová.

Vítězství v kategorii živnostník roku skončilo na Děčínsku i loni, kdy vyhrál František Dlask z Varnsdorfu.

Firmám vládne aromaterapie

Dvacáté výročí své existence oslavila firma Nobilis Tilia vyrábějící přírodní kosmetiku stylově. Stala se totiž Firmou roku Ústeckého kraje.

„Nosný program naší společnosti je aromaterapie, to znamená, že využíváme vlastnosti přírodních éterických olejů, které se získávají z léčivých rostlin. Všechna naše kosmetika má nejen přírodní základ, ale má i takový nadstandard. Tím je příznivé působení na lidské tělo a na psychiku. Takže používaní našich produktů je zároveň jistou formou ozdravného procesu," popisuje specifika svého podnikání spolumajitelka firmy Nobilis Tilia, Adéla Zrubecká.

Nobilis Tilia se nezabývá jen samotnou výrovou, ale i vývojem a výzkumem přímo ve vlastních laboratořích.
Na třetím místě mezi firmami pak skončila firma TFP Interiér z Rumburka. Ta se zabývá rekonstrukcemi bytů, domů a komerčních prostor.