VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podmokly se v březnu promění ve staveniště

Děčín - První fáze revitalizace vyjde město Děčín na 54 milionů korun.  

7.2.2018 1
SDÍLEJ:

Vizualizace budoucí podoby Husova náměstí v Děčíně.Foto: Deník / Vanžura Alexandr

Přesunuté autobusové zastávky, jednosměrné ulice, zrušená parkovací místa, zhoršená doprava. To vše čeká za necelý měsíc centrum Děčína na levém břehu Labe. Radnice totiž začne s dlouho plánovanou revitalizací Podmokel. A to po šesti letech od vyhlášení architektonické soutěže.

Čtvrť čeká od začátku března největší proměna za posledních více než 100 let. Než ale bude hotovo, potrápí stavební práce především řidiče. Největším problémem bude postupné uzavření ulice Prokopa Holého, v první fázi bude uzavřený také výjezd z Bezručovy ulice.

Změny v dopravě v Podmoklech (kliknutím zvětšíte)

Změny v dopravě v Podmoklech.

Revitalizace totiž začne opravou (při pohledu od nádraží) levé části ulice Prokopa Holého mezi nádražím a Ruskou ulicí. Od 5. března nebude možné projet od křižovatky s Bezručovou až po křižovatku s Ruskou ulicí.

„Další změnou je zjednosměrnění Jungmannovy ulice ve směru od magistrátu k pivovaru. Uvolněné místo využijeme k vytvoření náhradních parkovacích míst,“ uvedla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá s tím, že datum zahájení oprav se může posunout kvůli rozmarům počasí.

Pro Podmokly je to tak další velká dopravní komplikace. Tato městská část se totiž kvůli stavbě Vilsnické spojky a nyní již jen částečnému uzavření důležitého podjezdu Pětimostí proměnila v jeden velký kruhový objezd.

Na dočasné změny si budou muset zvyknout také lidé cestující autobusy. Ty budou místo ulice Prokopa Holého stavět ve směru k nádraží v Tržní ulici. V její horní části bude možné kvůli zajištění průjezdu pro autobusy parkovat jen po jedné straně ulice, dosud bylo možné stát u obou chodníků.

Později se přesune i zastávka v opačném směru, autobusy by měly stavět na rohu Prokopa Holého a Ruské. K tomuto přesunu by mělo dojít během června, kdy opravy zasáhnou i druhou stranu ulice. První etapa dlouho připravované revitalizace Podmokel bude rozdělena do čtyř částí.

„Chtěli jsme, aby první etapa revitalizace proběhla co nejrychleji, ale bohužel to není možné. Poměrně složitá koordinace síťařů a nutnost zachování určitého průjezdu Děčínem IV nás donutila stavbu dále rozdělit,“ řekla primátorka Marie Blažková.

O znovuoživení Podmokel se mluví řadu let. Před šesti lety vyhlásila radnice architektonickou soutěž na budoucí podobu levobřežního středu města. Přihlásilo se do ní deset ateliérů, z nichž porota jako vítěze vybrala studio re:architekti.

Ti následně svůj návrh rozpracovali do podoby projektové dokumentace. Zároveň budou během stavby pracovat jako autorský dozor. Dohlédnou na to, aby rekonstrukce Podmokel probíhala podle jejich návrhu.

Obnovou by postupně měla projít část Podmokel vymezená ulicemi Teplická, Podmokelská, Pivovarská a Čs. mládeže.

Nyní zahajovaná etapa věnující se ulici Prokopa Holého a okolí Husova náměstí vyjde radnici na 54 milionů korun. Město je zaplatí ze svého rozpočtu.

Obnova čtvrti měla začít původně loni na podzim, město ji ale posunulo o několik měsíců. Skončit by měla koncem března příštího roku.

„Náročnost přípravy nespočívala totiž pouze v projektové dokumentaci, ale také například ve zmapování veškerých inženýrských sítí a vyjednání jejich přeložek,“ doplnila mluvčí magistrátu Lakomá.

Radnice loni zveřejnila vizualizace budoucí podoby Husova náměstí. Od velké části veřejnosti však za jeho zamýšlenou podobu sklidila kritiku. Návrh totiž počítá s tím, že z náměstí zmizí trávníky a keře. Místo nich bude dlažba.

Autor: Alexandr Vanžura

7.2.2018 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 20 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce:, Práce na stavbách, okres Děčín, , Požadavky:, platný doklad prokazující splnění vyhlášeky 50/1978 Sb. podmínkou., , Zajištěné ubytování a doprava na pracoviště., , Kontakt:, Natalie Popovičová, tel. 728 717 721, e-mail: npopovycova@gmail.com, osobní jednání možné po domluvě.. Pracoviště: Eristav s.r.o. - 01 (sídlo), Zbrojnická, č.p. 97, 405 02 Děčín 2. Informace: Nataliya Popovych, +420 728 717 721.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 90 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: PHARMING, a..s.,Zahrady č.p. 34, Krásná Lípa., Práce v evropsky vybavené offsetové tiskárně. Náplní práce je administrativa spojená se skladovou evidencí - vykládka z kamionů, výdej materiálu na zakázky, nakládka a vykládka převozů a manipulace s odpady + práce se čtečkami v rámci evidence materiálu., Požadujeme:, spolehlivost, organizační schopnosti, nekonfliktnost a částečnou znalost práce na PC . Vše Vám ukážeme při osobním pohovoru a práci Vás naučíme., Kontakt: na e-mail zaslat písemný životopis. Pracoviště: Pharming, a.s. - 03: divize zahrady, 407 47 Varnsdorf 1. Informace: Hrachová, .

Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 20 000 Kč

Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) Pracovník expedice a kontroly kvality. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Místo výkonu práce:, Benešovská č.p. 432/3, Děčín II-Nové Město, 405 02 Děčín 2, , ŘP sk. B, oprávnění k řízení vysokozdvižného vozíku., Náplní práce je kontrola a expedice hotových výrobků., , Kontaktní osoba: Mgr. Milan Drien, tel. 603 319 011, e-mail: milan.drien@mfi-eu.cz, osobní jednání na výše uvedené adrese.. Pracoviště: Manufacturer in furniture industry s.r.o., Benešovská, č.p. 432, 405 02 Děčín 2. Informace: Milan Drien, .

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 262 Kč

Finanční poradci specialisté Dluhová poradkyně/poradce. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 262 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obecní úřad Staré Křečany hledá pracovníka do nově se rozbíhajícího evropského projektu „Lepší život pro obyvatele Starých Křečan“, reg.č. CZ. 03.2.60/0.0/0.0/16_052/0009771 na pozici dluhového poradce., Co Vás čeká:, • individuální i skupinová práce s klienty, • podpora osob z cílové skupiny, • aktivní vyhledávání osob z CS, • příprava podkladů souvisejících s danou problematikou a osobami z CS, • komunikace s věřiteli, • mapování výše a počtu dluhů cílové skupiny, • posouzení oprávněnosti a výše dluhů, exekucí, • příprava podkladů, zpracování a podání odporu, • zpracovávání dokumentace klienta / dlužníka, • základní poradenství v oblasti insolvencí, • spolupráce s pracovníky prevence ztráty bydlení, • komunikace s odborným garantem, • návrhy opatření pro zlepšení osob z CS v oblasti dluhové problematiky, Požadujeme:, • vzdělání v sociální nebo jiné relevantní oblasti (ekonomie, právo),, • zájem o dluhovou problematiku a ochotu se v této oblasti dále vzdělávat,, • motivaci k práci s cílovou skupinou organizace,, • osobnostní předpoklady pro práci v pomáhajících profesích,, • schopnost vnímat životní situaci klientů v širší perspektivě,, • orientaci v tématech sociální bydlení, poradenství, prevence,, • pozitivní přístup při řešení složitých zakázek klientů v oblasti dluhů, exekucí,, • dobré komunikační a organizační schopnosti,, • potřebu vzdělávat se profesně růst,, • dobrou uživatelskou znalost práce na PC,, • pečlivost, odpovědnost a spolehlivost., , Výběrové řízení:, Obecní úřad Staré Křečany, 27. 8. 2018, v 10:00 hod., Kontaktní osoba: Luděk Pešek, tel.: 724 251 774. e-mail: Dotace.krecany@volny.cz. Pracoviště: Obec staré křečany, 407 61 Staré Křečany. Informace: Květa Božiková, +420 412 336 291/3.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Modrásci jsou závislí na krvavci totenu.

Modráskům se díky majitelům luk v národním parku daří

Cigarety. Ilustrační foto.
7

ČOI nasadila na kontroly i nezletilé. U třinácti prodejců cigaret by uspěli

FOTO: Málo zubařů, hodně kazů. Stát podpořil ordinaci v kraji

Ústecký kraj - Jednatel nového stomatologického centra v Ústí Tomáš Kolovecký získal jako jeden ze tří zájemců v ČR dotaci od ministerstva zdravotnictví.

FOTO: Kytlice jsou Vesnicí roku Ústeckého kraje 2018!

Kytlice - Kytlice na Děčínsku v pátek slavily. Putoval sem totiž titul Vesnice roku Ústeckého kraje 2018. Slavnostní předávání ocenění se uskutečnilo právě v této malebné obci. 

Češi pijí stále méně piva. Výjimkou jsou piva nealkoholická a ochucená

Severní Čechy - České světové prvenství v konzumaci piva se pomalu bortí. Zatímco v roce 2004 vypil průměrný našinec více než 400 půllitrů ročně, vloni to bylo už méně než tři stovky. Výjimkami z tohoto trendu jsou piva nealkoholická a ochucená, která stále častěji preferují mladí.

Sasko nejsou jen Drážďany. Poznejte slavnou historii malebných německých měst

Sasko - Kousek od hranic s Německem leží řada míst a měst, s nimiž nás pojí společná historie. Sasko nejsou jen Drážďany, slavný míšeňský filigránský porcelán či vysoce kvalitní víno, ale i malebná městečka, pevnosti a hrady na břehu Labe. Ať už se vydáte do Saska za nákupy, či zábavou, mějte oči otevřené, všude na vás totiž číhá překvapení. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT