Pobodaný muž, znásilnění. I takové případy pamatuje nechvalně proslulý park v Podmokelské ulici v Děčíně, kterým se lidé často bojí projít i ve dne, natož ve večerních hodinách. Lokalita teď bude díky dalším kamerám bezpečnější.

Městská zeleň by měla být místem, které láká obyvatele k odpočinku. To ale dosud pro plochu naproti Kinu Sněžník neplatilo, mezi místními měla velmi špatnou pověst. Hustý porost stromů a keřů sem totiž lákal lidi pod vlivem drog či alkoholu.

Revitalizace Podmokel.
Z Podmokel bagry jen tak nezmizí

„Město se snaží zajistit v parku větší bezpečnost. Lokalitu sledují kamery a strážníci dohlížejí na pořádek častěji. Na bezpečnostní problémy v této lokalitě si stěžovali zejména obyvatelé z Příbramské ulice,“ uvedla vedoucí kanceláře primátora Romana Silvarová.

Kamery ale dosud přes stromy daleko nedohlédly, čehož mohli protřelí výtržníci snadno zneužít. Několik dřevin odsud ale během listopadu zmizelo.

VÍCE DIGITÁLNÍCH OČÍ

„Prostor sledují dvě kamery, a protože byl průhled kvůli stromům špatný, nechalo město dřeviny prořezat. Dále budou v dohledné době nainstalovány další tři kamerové body sledující prostory u domu v Příbramské ulici,“ přiblížil ředitel městské policie Marcel Horák.

Cesta skrz park na Příbramskou ulici totiž prakticky navazuje. Ani ta na tom zatím není, i kvůli bariéře, kterou tvoří viadukt, s pocitem bezpečí jejích obyvatel nejlépe. Lidé mířící ze zmíněné ulice k podmokelské poště nebo naopak by už ale zelenou plochu nemuseli obcházet obloukem.

Útočník, který přepadl čerpací stanici v Rumburku, zatím policistům uniká.
V okrese řádili lupiči. Zranili čerpadláře a okradli na ulici muže

Lokalitu častěji kontrolují nejen strážníci, ale také strážci veřejných prostranství nebo asistenti prevence kriminality.

„Toto opatření už je zavedené delší dobu a park se podařilo poměrně vyčistit. Navíc je zima, takže se tam problémoví jedinci vyskytují velmi zřídka. Nicméně, procházející lidé se v parku zkrátka necítí dobře,“ dodal Horák.

Špatná pověst parku v Podmokelské ulici má mezi lidmi oprávněné důvody. Letos na konci srpna tu došlo k potyčce dvou mužů, kteří si tu vyřizovali účty. Jeden z nich nakonec vytáhl nůž a svého protivníka pobodal. Ke zraněnému vzlétl i záchranářský vrtulník, který ho přepravil na traumacentrum do ústecké nemocnice.

Kromě dalších výtržností před šesti lety na jaře došlo v parku i ke znásilnění. Sexuální agresor tu ženu napadl kolem 23. hodiny v noci.