První farmářské trhy se na podmokelském Husově náměstí příliš nepovedly. Místo zeleniny, ovoce nebo řemeslníků tu své zboží nabízeli prodejci záclon nebo spodního prádla. Na celém tržišti se krčilo jen pár stánků se zeleninou nebo kořením.

Za změnu nabízeného zboží prý mohou sami farmáři.

„Vím o tom, že v pondělí nastal problém, protože mi nepřijeli farmáři. Proto jsem se rozhodla pustit na trh jiné trhovce. Jenže nedodrželi slovo," říká pořadatelka farmářských trhů Šárka Justrová 
s tím, že už se to v budoucnu nebude opakovat.

Se sortimentem farmářských trhů nebyli spokojeni ani jeho návštěvníci.

Farmářský trh na Husově náměstí v Děčíně.„To jsem netušil, že se zemědělci na Děčínsku dali na pěstování bavlny. Jinak si neumím vysvětlit, kde se na farmářských trzích vzalo oblečení," říká ironicky asi padesátiletý zákazník, který farmářské trhy znechuceně opustil.

Že se na takové podobě 
farmářských trhů  v Podmoklech s pořadatelem nedohodlo město, potvrzuje mluvčí magistrátu.

„Farmářské a řemeslné trhy na Husově náměstí se řídí pravidly, která jsou daná smlouvou. Sortiment musí být odpovídající charakteru trhů. Ostatní zboží, jako je módní konfekční oblečení, bytové doplňky a kuchyňské zboží, může být na trhu zastoupeno pouze deseti procenty," uvedla Markéta Lakomá.

Jenže smlouva ještě není podepsaná, proto za nepodařené pondělní trhy nemůže přijít sankce. Příště by se to již ale opakovat nemělo.

„Již se to nebude opakovat, tito prodejci už nepřijedou. Nechám pouze jeden stánek 
s ponožkami. Stačí se podívat na trhy na Masarykově náměstí, ty jsou bez problémů," dušuje se Justrová a připouští, že začínat s farmářskými trhy na začátku dubna bylo příliš brzy.

Farmářský trh na Husově náměstí v Děčíně.Jenže podobné problémy měli s farmářskými trhy i v Lovosicích, kde je Justrová dříve pořádala.

„Byli jsme naprosto nespokojení s nabízeným sortimentem. Ten podle našeho názoru neměl mnoho společného 
s farmáři nebo řemeslníky," vysvětluje Jana Hejdová z lovosické radnice důvody, proč spolupráce se Šárkou Justrovou v závěru loňského roku skončila.

Od letoška si farmářské trhy pořádá samo město bez prostředníka.

To ale Justrová odmítá 
s tím, že ona tam měla jen farmářské stánky a zákaz prodeje jiného sortimentu dostala podle svých slov pozdě.