Kampaň, ve které strážníci v Děčíně žádají, aby lidé ihned hlásili na tísňovou linku, pokud někdo dělá nepořádek nebo se dopouští jiného protiprávního jednání, má své první pozitivní výsledky.

Lidé upozornili městskou policii v několika případech na jedince, kteří odkládali nepořádek v okolí kontejnerů nebo zakládali černou skládku. Počet oznámení narostl zhruba o deset procent.

„Strážníci samolepky rozmisťují po městě postupně v rámci hlídkové služby. Reakce jsou zatím pozitivní. Lidé hlídkám nahlásili v pěti případech člověka, který odkládal nábytek ke kontejnerům, v jednom případě řidič dokonce chtěl vyhodit odpad z nějaké rekonstrukce bytu u cyklostezky. Všichni museli nepořádek odklidit a samozřejmě jim hlídka uložila pokutu v nemalé výši," uvedl ředitel děčínských strážníků Marcel Horák. Dodal, že v porovnání se stavem před zahájením informační kampaně, se počet oznámení zvýšil zhruba o deset procent.

„Pozitivní je, že lidé volají ihned, jakmile vidí něco nestandardního. Je to rozhodně lepší, než psát poté stížnosti, že před několika dny někoho viděli a nikdo jej nepotrestal. Pak je řešení velmi složité," dodal ředitel.

Vedení děčínské městské policie dlouhodobě upozorňuje, aby se lidé nerozpakovali a v případě, že vidí nějaké porušování předpisů, aby se neprodleně obrátili na městskou policii. Strážníci pak mají mnohem větší šanci zasáhnout a konkrétního pachatele dopadnout.

Samolepky s žádostí o spolupráci strážníci umisťují zejména v místech, kde se v minulosti problémy s nepořádkem opakovaně objevovaly. Jedná se o větší sídliště, ale i rodinné domy v blízkosti lokalit, ve kterých se objevovaly černé skládky.