Pátrání po seniorce z Růžové.Zdroj: PČRPátrání po Mileně Polakovské z Růžové vyhlásili policisté v úterý, od té doby se do pátrací akce zapojily již desítky policistů.

Milenu Polakovskou lidé viděli naposledy v úterý 16. srpna, jak jde po silnici z Růžové směrem na Srbskou Kamenici. Od té doby se po ženě, která je vážně nemocná a musí brát léky, slehla zem.

„V době odchodu na sobě měla béžovou mikinu, červené nebo vínové kalhoty a trekové boty," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Okamžitě po ohlášení pohřešování se do akce zapojily desítky policistů. Na pomoc byli přizváni také kynologové a policisté ze speciální pořádkové jednotky.

„V rámci velké pátrací akce bylo doposud propátráno území Růžové, Arnoltic, Nového Světa, Bynovce, Kamenické Stráně, Kovářova kopce a okolí, Srbské Kamenice, Vysoké Lípy, Mezné, Všemil," popisuje náročné, zatím bezúspěšné pátrání po devětašedesátileté ženě Petra Trypesová.

Čeští policisté se dokonce obrátili s žádostí o pomoc a informace i na své německé kolegy, z Růžové je to totiž do sousedního Německa poměrně blízko.

Policisté se pustili také do procházení nemocnic a jiných zdravotnických zařízení. Ale ani tady nebyli úspěšní.

Pátrání proto pokračovalo i v dalších dnech, v pátek se do pátrací akce zapojili policisté z několika obvodních oddělení na Děčínsku i Šluknovsku. Dohromady bylo do pátrací akce v pátek zapojeno na dvě desítky policistů. Ti pročesávali okolí Růžové v dalších směrech.

Do akce zatím nemohl být kvůli nevhodným podmínkám nasazen vrtulník 
s termokamerou. V lesích se totiž pohybuje v době vrcholící turistické sezóny poměrně velké množství lidí, třeba houbařů.

Pohřešovaná Milena Polakovská je asi 160 centimetrů vysoká, má hnědé vlasy a modré oči.

Policie žádá svědky, kteří pohřešovanou Milenu Polakovskou zahlédli či mohou policistům poskytnout informace k jejímu pohybu, nechť se obrátí na nejbližší policejní služebnu nebo na tísňovou linku 158.