Po několika týdnech se na Staré Město postupně vracejí dělníci, aby dokončili jednu z největších revitalizací v Děčíně – sídliště na Starém Městě. Proč se tu celý měsíc nepracovalo? Podle magistrátu za tím stojí dovolené a také zavřené betonárky.

Práce se rozbíhají až nyní, 
a to díky příznivému počasí.

„Klimatické podmínky, které zažíváme tuto zimu, jsou nebývale příznivé stavebním pracím. I proto bude revitalizace Starého Města pokračovat prakticky celý leden," říká mluvčí magistrátu Markéta Lakomá.

Oblouková ulice 
je nejdůležitější

Po celou dobu, kdy se na Starém Městě dělníci neukázali, museli lidé chodit po rozkopaných a zablácených ulicích. To se týká především Obloukové ulice, kde budou vyměněny všechny vrstvy silnice. Tato ulice je pro magistrát nyní prioritou. Patří totiž k nejvytíženějším ulicím na Starém Městě, navíc ji využívají také autobusy městské dopravy.

„V ulici vede mimo jiné vodovod Severočeské vodárenské společnosti. Aby se zabránilo jeho poškození, je nutné 
s rekonstrukcí postupovat po velmi krátkých úsecích," dodává Lakomá.

Kromě Obloukové pracují stavební firmy v Rakovnické 
a Liščí ulici.

Na jaře opraví Žerotínovu

Na jaře se také v plném nasazení rozběhne rekonstrukce Žerotínovy ulice. Zde probíhala na podzim rekonstrukce vodovodního řadu, jejímž investorem je Severočeská vodárenská společnost. Tato akce ještě není dokončena 
v úseku Jezdecká – Litoměřická.

Zde by měly být práce hotovy v dubnu 2014. Kromě toho čeká celou Žerotínovu ulici nový povrch komunikace 
a obnova chodníků.
Všechny práce by chtělo město Děčín stihnout v první polovině roku 2014. Kromě již probíhající revitalizace čeká město ještě na přidělení dotace na 3. část revitalizace sídliště Děčín III – Staré Město, do které spadá okolí ulic Roudnická, Zelená a Růžová.

„Pokud bude město jako žadatel úspěšné, měla by realizace těchto ulic proběhnout taktéž v roce 2014," řekl děčínský primátor František Pelant.

Celá revitalizace je součástí rozsáhlého projektu IPRM Děčín – sídliště Staré Město, ve kterém měli majitelé bytových domů na sídlišti možnost získat dotaci 40 procent na opravy a rekonstrukce svých domů.  Podle výše částky investované majiteli domů pak město mohlo získat dotaci na opravu veřejných prostranství.

Opravy vzbudily vlnu nevole

Na podzim loňského roku vzbudily stavební práce na Starém Městě  vlnu nevole. 
V jednu chvíli se totiž na sídlišti rozběhly dvě velké investiční akce, které prakticky znemožnily průjezd sídlištěm.

Řada lidí z jedněch z největších paneláků v Děčíně si stěžovala, že se nemohou kvůli rozkopaným ulicím dostat do domu. Stavební firmy nebraly dokonce ohled ani na lidi se zdravotním postižením, kteří mají kvůli snížené pohyblivosti vyhrazené parkování přímo u domu.