Nejvíce lidí navštíví pravděpodobně zahajovací ples v Děčíně, který pořádá magistrát spolu se společenským domem Střelnice. A to i přesto, že na páteční ples zbývalo ještě v neděli odpoledne v rezervačním systému několik desítek vstupenek, především na balkonu. „Hlavním hostem bude Davide Mattioli, k tanci bude hrát Orchestr Ladislava Bareše Liberec,“ přiblížil mluvčí děčínského magistrátu Luděk Stínil. Dále na první letošní ples v Děčíně dorazí ABBA Chiquita Revival a se svým vystoupením přijede Taneční škola Bella Danza.

Vstupné na zahajovací ples vyjde na 450 korun, což je stejně jako loni, a zahrnuje i občerstvení. Podle Stínila se na přípravě plesu pracovalo přibližně půl roku. Nájemce společenského domu Střelnice platí například vystupující, ostrahu nebo poplatky OSA, za městem pak jde podle Stínila financování propagace nebo honorář pro moderátora večera. „V rozpočtu města je na ples vyhrazena částka 50 tisíc korun,“ upřesnil děčínský mluvčí.

Loni vyšel ples na 230 tisíc korun, na vstupném se vybralo 225 tisíc korun. Letošní účet prvního děčínského plesu sezony bude známý až v příštích týdnech.

Reprezentační ples pořádají druhým rokem také v Rumburku. Tam sice nezahájí plesovou sezonu, uskuteční se totiž až v polovině března, ale i na rumburské Střelnici se mohou lidé těšit na zajímavého hosta. „Mezi hlavní hosty večera budou jistě patřit Josef Vojtek a Kamila Nývltová, kteří pro nás připravují slavné muzikálové melodie,“ uvedla ředitelka rumburského domu kultury Šárka Štruplová Růžičková.

Také v Rumburku se dělí o financování plesu kulturní dům a město, které má pokrýt přibližně dvě třetiny nákladů. Stejným podílem si pak rozdělí i příjmy ze vstupného. „To však nepokryje celé náklady, které budou mezi 200 a 250 tisíci korun,“ řekla Štruplová Růžičková s tím, že kapacita sálu je více než 500 lidí. Vstupné je 330 korun.

Na konci ledna se mohou těšit na zahajovací ples také v Mikulášovicích. Na 14. reprezentačním plese v sobotu 26. ledna zahraje George Band, návštěvníci se dočkají také módní přehlídky. Ani v tomto městě nepočítají s tím, že na akci vydělají. Náklady před odečtením vstupného přesáhnou 50 tisíc korun. „Vstupenky prodáváme za 150 a 200 korun, většinou jich prodáme okolo 200,“ řekla starostka Mikulášovic Miluše Trojanová.

Mikulášovice, stejně jako Děčín nebo Rumburk, mají oproti jiným pořadatelům plesů jednu výhodu. Nemusí platit nájmy za sál, plesy totiž pořádají v městských kulturních domech.