Velikonoční období letos začíná už na přelomu března a dubna, pomlázky tak koledníci provětrají o něco dříve. Jinak tomu nebude ani s odměnou za koledování. Někteří se mohou spokojit s malovanými vajíčky, jiní potěšit své chuťové buňky v pivovarech. Ty si tradičně na Velikonoce připravili jarní speciály.

Ačkoli je známo, že si na nejen Zelený čtvrtek mohou pivaři vychutnat zelené pivo, pivovarníci na Děčínsku na něj příliš nesází. „Občas uděláme zelené pivo, ale moc to neprosazujeme. Samozřejmě je to taková tradice, ale není to pro pivovarníka moc velký kumšt,“ uvedl zakladatel Pivovaru Kocour ve Varnsdorfu Josef Šusta.

Tady raději připravují na Velikonoce pivní speciál Abbey podle belgické receptury, a to už osm let. „Pivo má historii v Belgii. Recept jsme získali od kamaráda, který nám jednou za rok posílá kvasnice. Je to silné 18stupňové svrchně kvašené pivo se zajímavou chutí,“ popsal Šusta.

Na velikonoční speciál lákají také v Pivovaru a palírně v České Kamenici. „Už máme připravený pivní speciál Kamenický Jakub. Je to dvanáctka ležák, pivo jantarové barvy a svěží jarní vůně,“ popsal zlatavý mok jednatel českokamenického pivovaru Jan Kotouč. Spolu s ním chystá i velikonoční akci s živou hudbou.

Jarní pivo připravuje také Jan Kočka z děčínského pivovaru Nomád. Fanoušci takzvaného létajícího pivovaru, který vloni přistál v Děčíně pod zámeckými zahradami, se ale musí nechat zatím překvapit. Sládek prozradil, že na duben chystá nakuřovaný speciál k příležitosti Pálení čarodějnic. „Máme v nabídce desítky speciálů a určitě s něčím zajímavým přijdeme,“ řekl Kočka.

I v ostatních pivovarech nabízí k různým příležitostem tematicky vařená piva. Pivovar Kocour nabízel tři masopustní piva, v zimě sázel na silnější speciály. Stejně jako pivovar Nomád nabídne i Kocour nakuřovaný speciál na čarodějnice. „Slad se zasuší v udírně. K tomu už ani nepotřebujete hořčici,“ zavtipkoval Šusta.

Širokou nabídku piv nabízí každý měsíc Pivovar Falkenštejn v Krásné Lípě. V dubnu tu mohou milovníci piva ochutnat speciál Zkouřená čarodějnice. 13stupňové spodně kvašené pivo má světle hnědou barvu, vůni a chuť získává díky sladu nakuřovaném na dubovém dřevě. Pivovar ho vaří při příležitosti oslav jara.