Přestože o řidičák přišel, zatoužil přibližně čtyřicetiletý muž z Děčínska po jeho obnovení. Jenže místo sebe poslal před komisi svého souseda. Trik mu ale nevyšel.

V polovině června předstoupil před rumburskou zkušební komisi muž, který chtěl složit zkoušku nutnou pro získání řidičského průkazu. Vše proběhlo bez problémů. Po jejím skončení se ale začaly dít  věci.

„Ukončoval jsem dokumen-taci a předával onomu muži originál výsledku, aby si mohl přímo vyzvednout řidičský průkaz na magistrátě v Děčíně, odkud je," popisuje zkušební komisař rumburské radnice Marek Hejna. K dokonalému podvodu chybělo 
v tu chvíli opravdu málo.

„Přišlo se na to úplně náhodou. Já jsem lidi u zkoušky viděl poprvé v životě, takže jsem si nemohl všimnout záměny dvou lidí. Ale všimli si toho pracovníci varnsdorfské autoškoly. V minulosti si totiž muž v této autoškole již dvakrát dělal řidičák," pokračuje Hejna.

Podvodník ale zřejmě s možným odhalením počítal, přestože byl přibližně stejně starý, jako muž, který jej před komisi vyslal. Navíc oba bydlí na stejné adrese a jsou si částečně podobní.

Měl proto předem připravené pohotové odpovědi.

„Říkal třeba, že byl dlouhodobě nemocný nebo že se spravil," přibližuje zkušební komisař úhybné manévry podvodníka.

To muži ale nebylo nic platné. Zkušební komisař se totiž obrátil na policii.

„Policie prověřuje všechny okolnosti nahlášené události. Šetříme případ pro možný přečin porušování cizích práv," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová. Policisté se tak zajímají nejen o muže, který ke zkoušce zasedl pod cizí identitou, ale i jeho spolupachatele, který jej před komisi vyslal. Ten si pravděpodobně za volant legálně v nejbližší době nesedne.