Nahrazuje ji bezpečnostní fólie, nalepená na skleněné tabule, jež pokrývajístěny vysokou soudní budovu.
Síť dosud chránila lidi, pohybující se před soudní budovou, před padajícími úlomky skla.
Za 700 tisíc korun bude nalepeno na budovu krajského soudu celkem 480 fólií různých rozměrů, představujících 490 metrů čtverečních plochy. Práce mají být hotovy koncem srpna.

Nebezpečné desky
Před časem spadly z tzv. boletického panelu v šestém patře budovy úlomky před budovu. Naštěstí nikoho nezranily, ani nezpůsobily velké škody. Dlouhé měsíce byl proto průchod pod hlavní budovou krajského soudu omezen zábranami.
Protože je reálné riziko, že jsou poškozené i další desky, rozhodl se soud pro nákladné zabezpečení. Vyčlenil 400 tisíc korun na nalepení speciálních fólií. Pokud skleněná deska na stěně budovy praskne, nespadne dolů, ale zůstane na místě pevně přichycena fólií.

Proti vibracím
„Na povrch pláště budovy v průběhu let působily a působí povětrnostní vlivy a otřesy, způsobené provozem na okolních komunikacích, nebo i akustické otřesy od úderu hromu při letních bouřkách. Vzhledem ke ztvrdnutí tmelu, jímž jsou tyto desky fixovány v hliníkových rámech, by vzniklé vibrace a pnutí mohly způsobit poškození dalších skleněných panelů,“ uvedl Václav Ron, pracovník investičního útvaru krajského soudu.

Jen udržovat
Zajištění skel nad panelem justiční budovy bezpečnostní fólií má zajistit bezpečnost budovy, která má být nahrazena asi v roce 2012 novým justičním palácem. Vláda koncem května odsouhlasila plán ministerstva spravedlnosti na jeho stavbu. Budova krajského soudu je stará již 37 let. Její životnost byla projektovaná zhruba na 30 let.