Nárůst aut podle vedení Varnsdorfu přesahuje kapacitní možnosti parkovišť na některých místech ve městě. „Stává se totiž standardem, že každá rodina má dva či dokonce více automobilů. Tato skutečnost se především odráží v oblastech hustě osídlených sídlišť. Problém představuje i současné parkoviště v Karlově ulici naproti základní škole, které přes den využívají zaměstnanci školských zařízení, nakupující v blízkém marketu či přes poledne strávníci jezdící na oběd. V odpoledních a večerních hodinách pak obyvatelé okolních panelových domů,“ uvedl mluvčí varnsdorfské radnice Tomáš Secký.

Radnice se chystá parkovací plochu výrazně rozšířit. Aktuálně parkoviště pojme kolem šestnácti aut, nově má nabídnout až 39 stání včetně dvou míst pro invalidy. Podél parkoviště má vzniknout také chodník, který bude pokračovat směrem k panelovému domu č.p. 2692. Doplní jej čtyři lavičky a dva odpadkové koše. V okolí parkoviště se také počítá s výsadbou sedmi stromů a další zeleně.

Ve Varnsdorfu otevřeli novou školku.
Varnsdorf má novou unikátní školku pro 50 dětí, stála více než 100 milionů korun

„V rozpočtu máme připraveny čtyři miliony korun, ale konečná cena bude záviset na výsledku výběrového řízení. To se zrovna připravuje. Stavební práce by pak mohly začít během letních měsíců,“ doplnil varnsdorfský místostarosta Jiří Sucharda.

Varnsdorfská radnice zároveň připravuje podklady pro výběrové řízení na zhotovení chodníku a silnice u nově zrekonstruovaného objektu v ulici T. G. Masaryka. Rekonstrukce se pak dočká také chodník v Lesní ulici.

Mohlo by vás také zaujmout: Muž obžalovaný ze zapálení Českého Švýcarska zůstává ve vazbě

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín