Některé talentované týmy vynikají ve sportu, a tak věnují svůj volný čas tréninku, aby pak mohly reprezentovat a získávat ocenění. Jiní první příčky obsazují hraním počítačových her. A členy takových týmů najdete i ve Varnsdorfu.

Říkají si Gunrunners a jejich vášní jsou hry na počítači. Spolek „pařanů“ z různých koutů republiky se sídlem ve Varnsdorfu bude slavit nejen své 10. výročí, ale zároveň i jeden z největších úspěchů. Z mistrovství v Brně si o víkendu přivezl hned dva tituly.

„Na Mistrovství ČR v počítačových hrách jsme měli zástupce ve hrách Counter-Strike Global Offensive a PlayerUnknown's Battlegrounds. Z obou týmových her jsme si odnesli první místo, pohár a celkem 105 tisíc korun. V rámci MČR jsme se tak stali nejúspěšnější organizací letošního roku,“ uvedl předseda spolku Tomáš Secký z Varnsdorfu.

Děčínští školáci se utkali v pIšQworkách
FOTO: Děčínští školáci se utkali v pIšQworkách, vyhrál gympl

Dodal, že první tým spolku je v současné době složen z pěti hráčů a trenéra a druhý ze čtyř hráčů.

Ve hře Counter-Strike soupeřilo celkem 10 týmů a hrál se systém play-off. Ve druhé hře bylo týmů dokonce 16 a mistrem se stal ten, který měl po sedmi hrách nejvyšší počet bodů.

Není to však první úspěch Gunrunners. Tým Counter-Strike Global Offensive si za poslední tři týdny přivezl už dvě trofeje, nejcennější právě z mistrovství. V minulosti slavil úspěchy i v jiných hrách, účastnil se také evropských turnajů v Chorvatsku, Belgii, Polsku nebo Španělsku. Letos šlo ale o nejúspěšnější turnaj posledních let.

Tým Counter-strike Global Offensive spolku Gunrunners.Zdroj: Archiv Gunrunners

„Titul z Counter-Striku je nejvíc, co u nás můžete získat, ale ani PlayerUnknown's Battlegrounds nesmíme odsouvat do pozadí. Takže tyto dva obrovské triumfy budou už navždy vepsány do historie naší organizace,“ neskrýval radost místopředseda Gunrunners Michal Filip.

„Tyhle dva tituly jsou pro nás velký závazek, ale zároveň nás motivují do další práce, abychom příště mohli opět potěšit naše fanoušky,“ doplnil Filip.

DOBRÁ VĚC. Děčínští basketbalisté navštívili azylový dům.
FOTO: Válečníci se zapojili do potravinové sbírky

I hráči počítačových her pravidelně trénují a na turnajích, ať už přes internet, nebo na takzvaných LAN turnajích například v hernách, vystupují pod názvem spolku. Protože sestavit tým jen z jednoho města je podle Seckého téměř nereálné, není naplánování společného tréninku jednoduchým úkolem.

„Většinou hráči trénují z pohodlí domova, před velkými turnaji ale pořádáme společný trénink, aby se lépe poznali a abychom vyladili poslední detaily,“ připomněl Secký.

Nyní už se tým připravuje na nadcházející sezonu. Rozbíhá se tak kolotoč jednání s potenciálními sponzory.

Ochutnávka svatomartinského vína v Křížové ulici pod zámkem v Děčíně
OBRAZEM: Pod děčínským zámkem opět po roce ochutnali svatomartinská vína