Se sychravým počasím a blížící se zimou roste sháňka po palivovém dříví. Právě topení dřevem je mezi lidmi rok od roku oblíbenější. Dokazuje to i zájem veřejnosti na Děčínsku. Ceny energií jdou nahoru, kůrovcová kalamita naopak ceny dřeva zlevnila, je ho nadbytek.

Lesy ČR dřevo zlevnily až o čtyřicet procent. To se týká jak samovýroby, kdy si ho zájemci sami vytěží, tak dřeva uskladněného přímo v lese. Dále došlo k rozšíření nabídky počtu prodejních míst. „Lidé tak mohou významně ušetřit náklady na vytápění domů, chat a chalup,“ řekl generální ředitel podniku Josef Vojáček.

Na Děčínsku mohou zájemci sehnat dřevo u Lesní správy Děčín nebo Rumburk. Zájem o něj roste každý rok. „Loni, kdy jsme s prodejem ze skladů začali, jsme prodali 33 tisíc kubíků vyrobeného dřeva, letos je to už více než dvojnásobné množství. Ke konci září evidujeme celorepublikově 84 tisíc kubíků. Obdobná poptávka je i ze strany samovýrobců, kteří si dřevo vytěží sami,“ podotkla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Její slova potvrdil i rumburský lesní správce Jan Drozd, který se lesařině se věnuje celý svůj profesní život. „Největší zájem je hlavně o levné kůrovcové dříví,“ popsal. Zájemci si mohou koupit klády ze skladu po dohodě s lesníkem, nebo si vytěžit označené stromy určené k těžbě.

Cena dřeva se pro samovýrobu odvíjí od síly kmene a druhu dřeviny a pohybuje se od 30 korun do 750 korun za metr krychlový. Například za nejsilnější smrkové souší zájemce zaplatí 200 korun za kubík, tedy o sto korun méně než v minulosti. Nejvyšší cena je u nejsilnějších dubů, a to 750 korun za kubík. Metrák už vytěženého smrkového palivového dřeva pořídí zájemce za 350 korun.

Palivové dřevo prodává i Správa Národního parku České Švýcarsko. Jedná se pouze o měkké dřevo, tedy smrk nebo modřín, a to za cenu 410 korun za plnometr. „Zákazník si dřevo kupuje už natěžené a přiblížené na odvozní místo, samovýroby nezadáváme. Odvoz a další zpracování si následně zajišťuje sám zájemce,“ přiblížil mluvčí správy Tomáš Salov. „V současné době jsme schopní pokrýt i vyšší zájem,“ dodal.

Kromě dřeva nabízí Lesy ČR společně s Vojenskými lesy a statky v rámci projektu Z lesa na stůl i zvěřinu. V lesní správě v Rybništi je největší zájem po divočákovi. „Chceme lidem ukázat, že se přípravy zvěřiny v kuchyni nemusí bát. Doporučíme řadu receptů od našich lesníků, ale i kuchařů z podnikových restaurací, kteří rozptýlí všechny obavy. Zvěřina má méně tuku i specifickou chuť a její příprava rozhodně není komplikovaná. I to je mýtus,“ zdůraznil ředitel Vojenských lesů a statků Petr Král.