„Dokončení způsobu parkování řeší dosavadní nevyváženost v obsazení parkovacích míst mezi „spodní" – neplacenou a přetíženou parkovací plochou, a „horním", vzdálenějším, ale kapacitnějším a méně využívaným parkovištěm," vysvětluje mluvčí KZ Jiří Vondra s tím, že si lidé také často stěžovali na to, že je dolní parkoviště velmi často obsazené již od brzkého rána auty zaměstnanců nemocnice a klienti pak nemají kde parkovat.

To se nyní změnilo. Například v pondělí krátce po poledne bylo parkoviště poloprázdné.

První půl hodinu parkování mají řidiči zdarma, pak ale musí za každou započatou půlhodinu platit deset korun. Cena je tak stejná jako na placených městských parkovištích. U nemocnice se ale platí 24 hodin denně.

Placené parkoviště v děčínské nemocnici.Poněkud nešikovné je navíc placení parkovného. Automat k dolnímu parkovišti je totiž až v areálu nemocnice za vrátnicí; pokud člověk cestou
k autu zapomene zaplatit, musí se z parkoviště vrátit zpátky do areálu. Naopak na horním parkovišti je automat jen kousek od závory.

Ze zavedení parkovného lidé nadšení nejsou.

„Co to zase vymýšlí za nesmysly? To mám pobíhat po nemocnici, abych mohl zaplatit?" divil se v pondělí odpoledne jeden ze starších řidičů. S automatem si navíc nevěděl moc rady – netušil, kolik peněz má vlastně zaplatit, informace se objevila nahoře na malém displeji a muž na něj dobře neviděl.

O zavedení parkovného se již několik dní také vedou bouřlivé diskuze na sociálních sítích. Řada lidí ho odsuzuje, pro některé je ale placení za parkování pochopitelné. Kritikům vadí především představa, že se v nemocnici zdrží několik hodin kvůli vyšetření nebo nějakému výkonu – a pak za to zaplatí desítky korun. Když se k tomu připočte třeba poplatek za pohotovost ve výši 90 korun, může se návštěva hodně podražit.

„Vůči pacientům velmi až zrůdné. To mohl vymyslet jen někdo, kdo tuto nemocnici nikdy nenavštívil. Běžná doba, kterou stráví pacient v nemocnici, je jedna až čtyři hodiny. A to je třeba objednán na 8 hodinu, ale odejde ve 12 hodin i déle," napsal na facebook Děčínského deníku uživatel se jménem Rudolf Čech.

„S poplatkem souhlasím, jestli to využijí správně, je to OK. Nemůže být vše zadarmo porad," napsal na facebook Pavel Leden.