Město totiž mnohatunový monument postavilo na břehu řeky pravděpodobně bez povolení Povodí Labe, a tak bude muset nejspíš jeho část zmizet.

Do úprav okolí Hladového kamene se pustil magistrát během letošního léta. Nejprve nechal kámen omýt hasiči, následně upravil i okolí. Hladový kámen je totiž unikátní hydrologickou památkou, která má velký turistický potenciál.

Kromě nových schodů tak měla okolí Hladového kamene ozdobit i lavička připomínající loď.

„Magistrát  se na nás obrátil s tím, že upraví okolí Hladového kamene. Proti tomu jsme nic neměli. Následně, že by tam rád umístil lavičku. Ani proti tomu jsme nic nenamítali," říká Jiří Mach z Povodí Labe. Jenže magistrátní představy o lavičce se výrazně rozcházely od těch běžných.

Místo laviček, na které jsou lidé zvyklí z parků, se na břehu Labe objevily mnohatunové kameny, ze kterých byla lavička vytesána.

Na břehu ale nakonec zůstane zřejmě pouze jeden ze dvou kamenů. Ten připomínající loď  možná zmizí.

„O jeho osudu se teprve bude rozhodovat, celé dílo ještě není hotové a předané," říká radní Vlastimil Pažourek 
s tím, že názory na jeho kvalitu se liší. Některým lidem se líbí, jiní jsou k němu velmi kritičtí.

Jedním z těch, kterým se nové posezení u Hladového kamene nelíbí, je děčínský historik Otto Chmelík.

„Celá ta věc je naprostý nesmysl. Hlavní monument je Hladový kámen. To je stejné, jako kdybychom k Tyršově soše v zámeckém parku postavili další sochu upozorňující na tu první," říká Chmelík s tím, že se mělo město poradit s architekty.

„Když jsme hledali podobu nového pomníku pro děčínské měšťany, tak jsme uspořádali architektonickou soutěž, protože si nikdo z nás netroufl říct, co je dobře a co ne," ukazuje možnou cestu historik.

Jiným se ale upravené místo líbí.

„Všiml jsem si, že se u Hladového kamene na břehu Labe něco děje. Viděl jsem, že zde je krásně upravené místo 
s lavičkou. Nevím, kdo to inicioval a vytvořil, ale chválím to jako dobrý nápad, jak upozornit na zajímavé místo ve městě. Nebylo by od věci ještě upravit přístupovou cestu od Tyršova mostu a označit ji informační směrovkou," napsal do redakce Tomáš Kocián.

Dva velké pískovcové kameny, které věnovalo Jílové, se na břehu řeky objevily během letních prázdnin. Sochaři z nich postupně vytesávali lavičku, horní část pak měla připomínat loď včetně vztyčené šífácké vlajky.