Informační tabule, které v Děčíně upozorňují turisty na výletní trasy, obsahují chyby a nepřesnosti. Jejich výroba přitom stála desítky tisíc korun.

V textu na panelech se Děčín mimo jiné chlubí tím, jaká má spřátelená města. Jenže místo S na začátku slova je Z, což je hrubá chyba.

Další chybou, tentokrát faktickou, je, že je tu uváděna Ploučnická stezka jako tip na cyklovýlet. Ta ale neexistuje. Správný název zní „Cyklostezka Ploučnice."

Tvůrce textu často neřešil ani tečky a čárky, které na několika místech neudělal hned za slovem, ale až po mezeře.

Informační cedule přitom nebyly nijak levné.

„Celkové náklady na jeden kus byly zhruba 32 tisíc korun. Tato částka zahrnuje konstrukci, laminodesky s potiskem, zhotovení regionální turistické mapy, grafické práce, územní dokumentaci, přepravu a usazení na místo," uvedla Romana Silvarová 
z kanceláře děčínského primátora s tím, že panely jsou 
v Děčíně na několika místech.

Jeden najdou turisté před hlavním vlakovým nádražím v Podmoklech, další pak na parkovišti u kruhového objezdu pod mototechnou, další čeká na turisty pod novou knihovnou a jeden je u autobusového nádraží.

Lidé nad chybami kroutí hlavou.

„To snad není pravda. Občas udělá při psaní chybu každý z nás, včetně vás novinářů, ale v takovém případě, jako je výroba tabulí, by se to rozhodně stávat nemělo," řekla jedna z oslovených kolemjdoucích u vlakového nádraží. „Tohle by si měl někdo ohlídat, vždyť ty cedule tady nejsou na týden," dodala.

Magistrát už o chybách ví, upozornila jej na ně naše redakce. Těžko ale zatím říct, zda nechá kvůli chybám tabule kompletně vyměnit, nebo chyby opraví.

Výroba tabulí nicméně nestála město ani korunu. Financovány byly  ze Společného fondu malých projektů Euroregionu Elbe/Labe v rámci programu Cíl3/Ziel3 na přeshraniční spolupráci.