Víte, že věnujete každý rok své bance na poplatcích v průměru 3 000 korun? Ano, vy své bance poskytujete tuto částku a ona vám oplátkou nabídne úrok s nulou na začátku a za desetinou čárkou se možná objeví nějaké to číslo. Nemyslíte, že je příhodný čas změnit svou banku?

Zvolte nejabsurdnější poplatek

Právě nyní se můžete vyjádřit k nesmyslné poplatkové politice bank vy sami. Hlasujte v sedmém ročníku této ankety na www.bankovnipoplatky.com. Bude to poplatek za neuskutečněnou platbu? Či poplatek za vedení účtu zemřelého klienta (po dobu dědického řízení)? Podívejte se na další absurdní poplatky našich bank a zvolte ten, který je pro vás nejabsurdnější.

Změnit banku není složité

Ano, změnit banku nebylo nikdy předtím tak jednoduché. Mezi bankami existuje tzv. Kodex mobility klienta. Stačí jen navštívit novou banku, kde chceme založit účet, předložit občanský průkaz a ona vyřídí vše za vás během 15 pracovních dnů. Jedinou podmínkou je bezdlužnost u vaší staré banky.
Vaše stará banka nesmí přechod žádným způsobem komplikovat a také si nesmí dovolit požadovat poplatek za zrušení účtu.

Účet za 0 Kč není vše

Přestože nás však některé banky lákají na vedení běžného účtu za 0 Kč, je nutné věnovat pozornost ještě dalším okolnostem.

Pro některé klienty může být důležitá dostupnost bankomatů, jak rozsáhlá je síť poboček,případně nabídka dalších služeb banky (úvěry a zahraniční banky).

Ještě komplikovanější může být změna pro ty, kteří využívají i dalších služeb banky a mají vůči ní závazky, např. v podobě hypotéky (některé banky nabízejí zvýhodněný úrok, když u ní vlastníte běžný účet). I taková situace se však dá řešit.

Banku měnit nechci – chci ušetřit

Pokud jste přesvědčeni, že vaši banku opustit nechcete a vyhovují vám služby, které nabízí. Je pro vás důležitý její přístup ke klientovi a jednání s ním. Chodíte do vaší banky rádi a nemáte s ní žádný problém, jsou přesto zásady, kterých byste se měli držet, abyste své bance zbytečně neplatili.
Zajděte do své banky a nebojte se informovat o výši poplatků.

1) Většina bank nabízí tzv. výhodné balíčky = souhrn služeb za paušál.
2) Výhodou jsou u některých bank platby platební kartou v obchodech (bonusy u banky).
3) Zásadně nevybírejte z bankomatu cizí banky (přehnaně vysoké poplatky).
4) Naučte se používat internetové bankovnictví (časté zvýhodnění, např. jednorázové příkazy).

Zajímalo by vás, které banky nabízejí v současné době bezplatné vedení účtu?
Chcete se informovat o nováčcích na bankovním trhu?
Ochotně vám poradím a budu vás informovat o možnostech.
Chcete, aby za vámi při jednání v bance někdo stál a poradil vám, jak postupovat?
Domluvte si se mnou termín schůzky.
Nenechte banky, aby na vás dál vydělávaly více, než je opravdu nutné!

Kontaktujte mne! Tel.: 602 449 392.
Dotaz můžete poslat i na: e-mail: kvendolska@centrum.cz