Ta funguje 
i jako přivaděč k dálnici a musí ji přejít děti, které dojíždí do nedaleké bynovské základní školy.

„Ulici v těchto místech přechází děti cestou do školy. Vzhledem k tomu, že tudy jezdí hodně kamionů a nákladních aut, je to tu dost nebezpečné. Vzpomínám si, že nám to město už jednou slibovalo, ale zatím se pořád nic neděje," řekla před šesti lety Děčínskému deníku Kateřina Házová z Bynova.

V tu dobu přitom děčínská radnice již několik let plánovala rekonstrukci tohoto přechodu.

Lidé by se bezpečnějšího přecházení silnice mohli dočkat až letos, radnice vyčlenila ve svém rozpočtu na jeho opravu přes 120 tisíc korun. 
O zbývajících necelých 600 tisíc korun magistrát žádá Státní fond dopravní infrastruktury. V případě získání dotace bude podíl města 15 procent.

„Optimální řešení se hledalo společně především s Ředitelstvím silnic a dálnic, které spravuje silnice ve vlastnictví státu, což Teplická ulice je, a policií," popisuje složitosti při přípravě oprav mluvčí magistrátu Markéta Lakomá.

S Ředitelstvím silnic a dálnic bylo nutné jednat především kvůli úpravě silnice. Podle současných norem totiž musí být nově budované či rekonstruované přechody nejen osvětlené bílým světlem, ale 
v případech, kdy je silnice širší než sedm metrů, je nutné uprostřed silnice vybudovat také ostrůvek. Takový vyrostl například na silnici u Zámeckého rybníka v Děčíně.

„Úprava přechodu spočívá v rekonstrukci chodníků a nástupů, které budou řešeny jako bezbariérové. Přechod bude vybaven světelnou signalizací," dodává Lakomá.

Právě semafor by měl zvýšit bezpečnost přecházejících. Nejbližší přechod se semaforem je mnoho stovek metrů směrem na Podmokly u domu s pečovatelskou službou a speciální školy.

Ale ani přechod se semaforem nebo blikajícími diodami není všespásný. Lidé si totiž často zkracují cestu a neuvědomují si, že pokud je blíže než padesát metrů přechod, musí jej využít.

To se stalo v polovině loňského prosince málem osudným dívce, která vystoupila 
z autobusu přijíždějícího od Jílového. Vzápětí totiž vběhla pod auto.

Kvůli nehodě byla frekventovaná silnice několik desítek minut zcela neprůjezdná. Využil ji totiž pro přistání vrtulník, který dívku převezl do ústecké nemocnice se středně těžkými zraněními.

K nehodě došlo ráno v půl osmé, kdy byla v tu dobu špatná viditelnost. Policie po nehodě znovu připomněla, že je důležité nosit dobře viditelné oblečení. Případně reflexní prvky.