Na nekonečné smyčce se návštěvníkům v nemocnicích mimo jiné představí hejtman Jiří Šulc (ODS). Opozici se to nelibí, vidí za tím pouze zviditelnění představitelů hejtmanství před podzimními volbami.

Televizory se nakoupily podle mluvčího Krajské zdravotní Jiřího Vondry prostřednictvím elektronické aukce. „Konečná cena sestoupila až na 1,5 milionu korun,“ sdělil Vondra. Dodal, že v první fázi spustí na televizích prezentaci, jejímž účelem bude poskytnutí základních informací o společnosti, pěti nemocnicích a postupně i vybraných oddělení.

Náměstek hejtmana Petr Fiala (ODS) na dotaz, kdo z představitelů bude na prezentaci hejtmanství nebo Ústecký kraj zastupovat, odpověděl: „Já jsem natáčen nebyl. Předpokládám, že tam musí být nějaké úvodní slovo hejtmana jako šéfa zřizovatele nemocnic.“ Jestli bude na nekonečné smyčce vystupovat někdo další z hejtmanství, neřekl. Neviděl prý finální verzi na DVD.

Přítomnost hejtmana na prezentaci se nelíbí opozici. „Kdybych věděl, že to takhle chtějí zneužívat, tak bych proti DVD přehrávačům protestoval,“ řekl opoziční zastupitel Stanislav Rybák (KSČM).

Když Ústecký kraj představoval záměr nákupu bezmála stovky televizí do pěti nemocnici, tak Rybák předpokládal, že je pacienti budou moci využívat ke zkrácení dlouhé chvíle. Tedy například sledováním klasických televizních programů. Takový úmysl ho překvapil.

Zastupitel Jaroslav Foldyna (ČSSD) podotkl, že zdravotnictví v současné době potřebuje peníze na úplně něco jiného. „Měli bychom se zeptat lékařů či sester, jestli potřebují plazmové televize nebo zkvalitnit své osobní potřeby,“ uvedl Foldyna.

Podle jeho slov už dokonce došlo k zcizení jednoho zařízení z mostecké nemocnice. To však Vondra popřel. „Zatím se žádný z monitorů neztratil a doufáme, že tomu tak bude co nejdéle. Případné útoky nenechavců bohužel samozřejmě vyloučit nelze,“ uvedl Vondra.

Opozice nekritizuje Šulce poprvé. Nelíbí se jim i cedule s hejtmanovou fotografií, jenž stojí u právě rekonstruovaných silnic. „Informační cedule nejsou ani za peníze kraje, ani za evropské,“ řekl před časem Šulc na kritiku předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, který na hejtmana kvůli tabulím zaútočil.

Navíc podle mluvčí kraje Veroniky Kindlové jsou tabule v souladu se stavebním zákonem, který ukládá stavebníkovi za povinnost stavbu náležitě označit. Sociální demokraté a komunisté kritizují však i inzeráty v novinách s Šulcovo fotografií či Fond hejtmana, který je s Šulcem prý až příliš spojený.