12:04 - Po diskuzi občanů a zastupitelů ustavující zastupitelstvo končí. Znovu by se zastupitelé měli sejít 18. prosince.

11:27 - Občané z centra Děčína si stěžují i novému vedení města na neustálé rušení nočního klidu. Zástupci petičního výboru předali primátorce Marii Blažkové petici a požadují přijetí vyhlášky omezující provoz podobných zařízení. 

11:21 - Jednotliví neuvolnění zastupitelé a radní budou mít odměnu v maximální výši. Neuvolněný náměstek Valdemar Grešík bude pobírat měsíčně odměnu 18 148 korun.

11:12 - Novými radními se stávají Antonín Hrstka (ANO), Šárka Zimová Dostálová (VPM), Václav Lešanovský (ODS), Dagmar Toncarová (ODS) a Tomáš Kohoutek (ANO).

11:06 - Zbývá dovolit pět členů rady města.

11:00 - Po krátké přestávce začala volba náměstků primátorky. První náměstkyní se stala Hana Cermonová (VPM), druhým náměstkem Jiří Anděl (ANO), třetím, neuvolněným náměstkem by v příštích čtyřech letech měl být Valdemar Grešík (VPM).

10:35 - Novou primátorkou Děčína se stává Marie Blažková. Hlasovalo pro ni 22 zastupitelů. "Chtěla bych vám poděkovat za to, že nám předáváte vzorně vedené město. Budu se těšit na další spolupráci," řekla Blažková krátce po svém zvolení končícímu primátorovi Františku Pelantovi.

10:30 - O novém vedení města se bude hlasovat aklamací, tedy veřejně. Tomáš Kohoutek navrhuje na post primátorky Marii Blažkovou.

10:24 - Přichází první prubířský kámen nové koalice. Dosavadní primátor František Pelant (ČSSD) navrhl, aby v příštím volebním období měl Děčín dva náměstky primátora. Šárka Zimová Dostálová (VPM) navrhuje tři náměstky. Pro tři náměstky nakonec hlasovalo osmnáct zastupitelů budoucí koalice. Nová rada bude mít devět členů.

10:19 - Přestože se zastupitelstvo koná neobvykle dopoledne, jsou místa pro veřejnost poměrně slušně zaplněna. Velkou část míst ale zaujali funkcionáři jednotlivých politických stran, úředníci magistrátu nebo lidé z městských příspěvkovek.

10:07  - „Slibuji věrnost České republice. Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu města a jeho občanů a řídit se Ústavou a zákony České republiky." Zastupitelé začínají skládat slib. Jako první slibuje Jiří Anděl z ANO.

10:02 - Dosavadní primátor František Pelant právě zahájil zasedání ustavujícího zastupitelstva. V sále se sešlo 26 zastupitelů, Jiří Zeman (ODS) se z pracovních důvodů omluvil. Postupně se představují jednotliví zastupitelé.

9:50 - Nově zvolení zastupitelé se pomalu scházejí do sálu společenského domu Střelnice v Děčíně. Stejně jako v minulém volebním období bude mít zastupitelstvo 27 členů. Sedm křesel připadlo hnutí ANO, po šesti si rozdělila sociální demokracie a Volba pro město, čtyři ODS, tři komunistům a jednoho zastupitele bude mít TOP 09.

9: 41 - Zvolena by měla být také nová rada města. Ta by měla mít stejně jako v minulém volebním období devět členů. Čtyři křesla by měla připadnout vítěznému hnutí ANO, tři VPM a dvě ODS a sportovcům.

9:35 - Komunální volby v Děčíně vyhrálo hnutí ANO před sociální demokracií a Volbou pro město. Novou primátorkou Děčína by se měla stát na základě povolebních vyjednávání Marie Blažková, jejími náměstky pak Jiří Anděl (ANO), Hana Cermonová (VPM) a jako neuvolněný Valdemar Grešík (VPM)

Připravujeme podrobnosti