20:54 Po městě se pohybují už jen skupinky lidí. Na místě budou po celou noc na bezpečnost dohlížet stovky policistů. Při demonstraci policie zadržela a předvedla celkem 19 lidí. "Čtyři lidé byli předvedeni za spáchání trestného činu, ostatní za přestupky," upřesnila policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

20:39 Situace se pomalu ve Varnsdorfu uklidňuje. Dav demonstrantů se pomalu začíná rozcházet. Policisté budou situaci ve městě monitorovat po celou noc.

20:10 Ve Varnsdorfu se lidé stále bouří. Policisté je nyní od ubytovny vytlačují směrem k náměstí. Těžkooděncům pomáhá i jízdní policie.

20:02 V Rumburku demonstrace pomalu končí. Lidé se rozcházejí.

19:59 Ve Varnsdorfu dav asi pěti set lidí stále bojuje s policisty o přístup k ubytovně u Červeného kostela.

19:52 Demonstrace DSSS se už přesunula do Rumburku, kde nyní probíhají projevy Tomáše Vandase. Sešlo se tam asi tři sta lidí.

19:50 Dav se bouří proti policistům. Lidé házejí po policistech kameny i lahve. Dokonce někdo hodil na policii i popelnici.

19:43 Policisté demonstranty zase rozehnali pomocí dělobuchů.

19:15 Lidé se nyní zastavili u ubytovny u Červeného kostela. Tu brání těžkooděnci ze všech stran.

19:10 Demonstranty policie vytlačila zpět na náměstí.

18:56 Policie natlačila demonstranty k ubytovně a tlačí je dál pryč směrem do města. Z davu se ozývá: "Vemte si cikány do Prahy."

18:44 Cestu nepovolené demonstraci zahradili těžkooděnci, dav hází na policii kamení a láhve, policisté do něj najíždějí na koních a používají dělobuchy. Snaží se je vytlačit zpět směrem na náměstí.

18:38 Policisté zadrželi několik osob. "Jednoho muže jsme zadrželi kvůli vystřelení z plynové zbraně na policistu, dva kvůli nedovolené symbolice na oblečení, dalšího z důvodu užití násilí na úřední osobě a poslední zadržený je nyní podezřelý z přestupku neuposlechnutí výzvy," uvedla pro tuto chvíli Jarmila Hrubešová, policejní mluvčí.

18:33 Policie vyzvala dav demonstrantů, aby opustili prostor, jinak bude muset zasáhnout.

18:28 Lidé se rozčilují. Nadávají policistům. Jeden muž křičí: "Okradli mi dceru a byl jsem naštvanej. Kde jste byli, když se to stalo? A teď nám nedovolíte nastolit pořádek."

18:23 Těžkooděnci dav protestujících lidí obklíčili a uzavřeli jim únikové cesty.

18:21 Těžkooděnci dav lidí z mostu vytlačili pomocí dělobuchů a vodního děla. Lidé na ně pořvávají a pískají na protest.

18:18 Situaci monitoruje ze vzduchu policejní helikoptéra.

18:16 Demonstranti se pokouší proniknout k Hotelu Sport, těžkooděnci ho brání.

18:15 Přijela na most i pořádková jednotka policie s koňmi.

18:13 Dav kropí policisté vodním dělem na mostě.

18:11 Dav demonstrantů zastavila policie na mostě přes řeku Mandavu nedaleko Hotelu Sport. Dav se bouří a skanduje: "Čechy čechům."

18:01 Podle policejní mluvčí Jarmily Hrubešové je už v Rumburku na náměstí asi 30 lidí a míří tam několik aut s extrémisty.

17:53 Dav prošel kolem ubytovny u Červeného kostela a míří k Hotelu Sport. Z davu se ozývají výkřiky: "Češi pojďte s námi."

17:52 Proslov Tomáše Vandase skončil, dav se dává pomalu do pohybu.

17:23 Vandas pokračuje: "Je třeba obnovit pořádek a bezpečnost v ulicích."

17:18 Lidé Tomášovi Vandasovi tleskají, křičí a pískají. Vandas nyní kritizuje vládu "Vláda je neschopná a zkorumpovaná."

17:16 Vandas: "Slušní lidé mají strach vyjít na ulici, řádí tu nepřizpůsobiví gauneři. Zákony mají platit pro všechny. Jak práva tak i povinnosti,"

17:11 Tomáš Vandas se ujal jako první slova a kritizuje starostu Varnsdorfu Martina Louku. "Nestavíte se za obyčejné lidi," říká Vandas a pokračuje "Situace na severu je tragická."

17:08 Na náměstí nyní začínají proslovy. Tomáš Vandas, předseda DSSS, vyzval na úvod všechny k minutě ticha k uctění památky zesnulých hokejistů.

17:06 DSSS rozdává v davu demonstrantů jejich noviny Dělnické listy.

17:04 Na náměstí je přes tři sta lidí. "Někteří drží v rukou transparenty s nápisy STOP ČERNÉMU RASISMU.

17:00 Začátek demonstrace se posune asi o deset minut. Některé účastníky demonstrace totiž zadržuje policie, nyní to oznámili na podiu.

16:47 Na varnsdorfském náměstí je nyní asi dvě stě lidí, většinou příznivci DSSS. Jsou mezi nimi i místní lidé.

16:46 Policisté při příjezdu do Varnsdorfu zastavili autobus plný pravicových extrémistů. Jeden z extrémistů vyskočil ven a na policistu vystřelil z plynové pistole. "Policie útočníka zadržela a převezla ho na policejní služebnu k výslechu," potvrdila policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

16:42 Ve Varnsdorfu je i předseda DSSS Tomáš Vandas.

16:40 Do města přijeli první příznivci DSSS. V rukou nesou vlajky.

16:37 Náměstím procházejí lidé s vlajkou České republiky. Zatím je klid.

16:35 Extrémisté do Varnsdorfu přijedou z Nového Boru vlakem před 17 hodinou.

16:32 Na varnsdorfském náměstí se pomalu začínají scházet lidé. Teď jich je tam zhruba stovka. Na náměstí hraje hudba.

16:09 Policisté nemají zatím hlášeno, že by přijeli extrémisté ze zahraničí. "Hranice jsou i přesto hlídané," řekl starosta Varnsdorfu Martin Louka, na tiskové konferenci před zahájením demonstrací.

15:53 Policisté již při prohlídkách aut před vjezdem do Rumburku i Varnsdorfu našli nějaké zbraně. "Zabavili jsme asi dvanáct různých zbraní, třeba mačetu, kladivo, teleskopické obušky, nože i baseballovou pálku," upřesnila policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

15:18 Na varnsdorfském náměstí se zatím lidé nescházejí. Připravuje se tam nyní podium.

15:08 Asi čtyři stovky policistů jsou již ve Varnsdorfu, čekají také posily z Nového Boru. Starosta města Varnsdorf Martin Louka vyzval obyvatele města, aby na demonstraci vůbec nechodili, kvůli možnému nebezpečí.

15:00 Policisté ve Varnsdorfu při příjezdu do města kontrolují všechny auta. Vždy zkontrolují doklady a prohledají celé auto, jestli posádka vozu neveze jakékoliv zbraně.

14:53 Kromě akcí DSSS se v Rumburku dnes mají uskutečnit ještě poklidné demonstrace pořádané iniciativou Nenávist není řešení. Ta jimi chce místní Romy podpořit a vyjádřit nesouhlas s vyvoláváním rasové nenávisti. Situaci bude osobně na místě po celý den sledovat i vládní zmocněnkyně Šimůnková.

14:45 Ve městech v Ústeckém kraji, kam se sestěhovávají Romové z jiných částí republiky, se zvýšila kriminalita a napětí v posledních týdnech roste. Demonstrací namířených proti Romům se zde konalo už několik, poslední byla v pátek 9. září ve Varnsdorfu.

14:36 První čekal akce extremistů Nový Bor. Ve městě situaci o prázdninách zdramatizoval incident v místním baru, kde skupinka Romů mačetami napadla hosty a jednoho z nich vážně zranila. Poté DSSS plánuje od 17:00 shromáždění na náměstí ve Varnsdorfu a nakonec od 18:30 demonstraci v Rumburku.

14:30 Na demonstracích, které policie vyhodnotila jako nebezpečné, se očekává účast stovek lidí. V pohotovosti proto budou i stovky policistů včetně pořádkových jednotek, psovodů nebo antikonfliktního týmu. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková vyzvala obyvatele, aby nepřistupovali na argumenty extremistů a zvážili svou účast na jejich akcích.