Občanští demokraté, kteří jsou nyní opoziční stranou v zastupitelstvu města Děčín, kritizují současnou koalici ČSSD a Volby pro město za rozhazování peněz při zřizování nových placených politických funkcí.

Občanští demokraté v pondělí v tiskovém prohlášení obvinili koalici, že město bude nově zřízená funkce uvolněného radního Vlastimila Pažourka (Volba pro město) stát navíc dva miliony korun a nový výbor pro dopravu stovky tisíc korun.

Primátor František Pelant (ČSSD) řekl, že funkce jsou potřebné a nařčení z plýtvání penězi odmítl.

Podle bývalého primátora Vladislava Rašky (ODS) byla funkce radního pro turistiku a nezaměstnanost ušitá Pažourkovi na míru už při koaličním vyjednávání.

„Jako bývalý analytik úřadu práce jistě ví, že nezaměstnanost je celostátní problém, který je třeba řešit globálně. Města obecně jsou v otázce nezaměstnanosti poměrně bezzubá,“ uvedl.

Co se nelíbí opozici

ODS tvrdí, že nově zřízená funkce uvolněného radního bude město stát navíc dva miliony korun a nový výbor pro dopravu stovky tisíc korun.

Odměny pro členy dopravního výboru jsou udělovány za jedno sezení, nikoli měsíčně. Kritizuje i zřízení nového dopravního výboru.

„Odměny jsou nesmyslně udělovány za jedno zasedání a ne měsíčně. Pokud se výbor rozhodne sejít vícekrát než jednou za měsíc, jak bývá zvykem, bude se odměna násobit. Navíc je otázkou, proč podobný výbor město vůbec potřebuje,“ dodal.

Podle Pelanta je ale dopravní výbor potřebný.

Primátor uvedl, že doprava je jedním z největších problémů Děčína.

Podle něho je třeba vyřešit například problém obchvatu města, přivaděče k dálnici D8 nebo stavbu jezů na Labi.

Dodal, že jedním z výsledků práce výboru je třeba plánovaná návštěva ministra dopravy.

I Pažourek bude mít podle něj mnoho práce.

Bude prý politicky zodpovědný za zřízení podniku služeb, ve kterém by měli nezaměstnaní dělat na veřejně prospěšných pracích ve městě.
Bude vést jednání i s malými investory, kteří by mohli v Děčíně postavit své malé podniky nebo dílny.

Pelant dodal, že i na cestovní ruch se město musí soustředit více než dosud.