V Děčíně může vzniknout nová organizace ODS. Celorepubliková výkonná rada totiž dala zelenou sdružení, jež ponese název ODS Podmokly a udělila mu licenci. O tu požádal dlouholetý straník Jiří Pacovský, podnikatel z Děčína. Členové místního sdružení, jež přestalo k 1. prosinci existovat, se teď mohou přeregistrovat do sdružení nového.

„Mým cílem je, vrátit děčínské ODS dobré jméno a připravit ji na komunální volby,“ řekl Jiří Pacovský.

Šéf oblastního sdružení Rostislav Donát uvedl, že oblastní rada se shodla na tom, že šéfem nové místní organizace by neměl být nikdo, kdo je mediálně spjat s loňským případem, tedy ani primátor Vladislav Raška, který místní ODS šéfoval. Organizace se dostala na přetřes kvůli odebrání licence za účelové nabírání nových členů.

O udělení nové licence měli požádat i další lidé, ale nedostali ji. „To je pravda, hřenské sdružení společně s českokamenickým a benešovským podpořilo dlouholetého straníka Stanislava Štěpána, ale licenci nedostal. Oficiální vyjádření proč se tak stalo, ale nemám,“ zvedla Ivana Stárková, která na účelový nábor členů upozornila. Přiznala, že žadatel o licenci Stanislav Štěpán neměl podporu oblastní rady, kterou podle stanov potřebuje. „My oblastní radu totiž neuznáváme, myslíme si, že nemá vůbec existovat, protože jsou v ní členové místní organizace, která od 1. prosince neexistuje. Region měl svolat sněm a navolit radu novou,“ dodala Stárková.

Děčínský primátor Vladislav Raška udělení licence vítá. „Věřím, že s licencí a novým sdružením zvládneme parlamentní a pak i podzimní komunální volby,“ řekl.