Nepořádek, který se hromadil kolem odpadních kontejnerů v centru města, se Magistrát města Děčín rozhodl od letoška řešit výstavbou podzemních kontejnerů. První z nich už přes měsíc slouží občanům na Tyršově ulici. Jak se instalace kontejneru osvědčila, zjistí na magistrátu až ho budou poprvé vyvážet. Zatím je jeho okolí čisté a vrchní část kontejneru, která se skládá jen z několika vhazovacích šachet, působí rozhodně estetičtěji, než klasické kontejnery.

Vedoucí trafiky v Tyršově ulici Hana Dlouhá se s novými podzemními kontejnery na tříděný odpad spokojená. „Nepovaluje se tu nikde žádný nepořádek, jako u klasický kontejnerů, které jsou věčně přeplněné,“ řekla Dlouhá.

“Snažili jsme se zvýšit objem nádob tam, kde je to potřeba, ale zachovat přitom, nebo dokonce vylepšit estetičnost sběrného místa,“ zdůvodnil instalaci podzemního kontejneru Tomáš Martinček, vedoucí odboru místního hospodářství a majetku města.

Obyvatelé Děčína se mohou těšit na postupnou instalaci dalších podzemních kontejnerů. Jejich objem je třikrát větší než objem nadzemních nádob. „Letos chceme umístit ještě jeden kontejner v Podmoklech, ale bude záležet na financích. Pořízení a usazení jednoho kontejneru je natolik náročné, že budeme rádi, když se nám to podaří,“ dodala mluvčí děčínské radnice Romana Silvarová.