Rozhodující bitva o existenci děčínského gymnázia se blíží. Již příští týden budou krajští zastupitelé rozhodovat o případném sloučení čtyř středních škol v Děčíně do dvou subjektů. Ředitel gymnázia se nyní dopisem obrací na zastupitele a tvrdí, že radní při svém rozhodování neměli k dispozici všechny podklady.

„Při projednávání této záležitosti v Radě Ústeckého kraje neměli členové rady k dispozici nesouhlasná stanoviska vedení gymnázia,“ píše Václav Lešanovský krajským zastupitelům a kromě jiného argumentuje tím, že by se Děčín po sloučení stal jediným okresním městem v kraji, které by nemělo samostatné gymnázium.

„Je to už sice poměrně dlouho, ale já osobně si myslím, že toto nesouhlasné stanovisko bylo součástí podkladů pro radu,“ tvrdí krajský radní pro školství Petr Jakubec.

I přes tento rozpor se snaží vedení gymnázia na poslední chvíli přesvědčit krajské zastupitele o odložení rozhodnutí o sloučení škol. Navrhuje odložit hlasování na podzimní zasedání. Do té doby by měl školský odbor krajského úřadu prošetřit všechny podklady. Včetně projektu předloženého obchodní akademií. Ten je podle vedení gymnázia příliš nekonkrétní.

Gymnázium v dopise zastupitelům argumentuje tím, že škola počtem studentů splňuje podmínky kraje pro samostatnou existenci školy. Zároveň přiznává, že nemůže být podle krajských dokumentů tak zvanou páteřní školou. Ta musí mít kolem 800 studentů.

„Já jsem životní optimista a pro mne není rozhodující datum 29. června, ale 1. září 2012. Institut revokace je totiž možné uplatnit na jakékoliv usnesení,“ doplnil Vladislav Raška, který před měsícem problematiku slučování otevřel při jednání děčínského zastupitelstva.