Podle náměstka děčínské primátorky Valdemara Grešíka ale mohou být kritici klidní, město stavbu ještě nepřevzalo – k tomu by mělo dojít až na konci druhé etapy revitalizace.

„V takovém stavu město stavbu samozřejmě ani nepřevezme a práce nezaplatí," uvedl pro Děčínský deník Grešík.

O revitalizaci Březin, která začala loni a pokračuje letos, jsme již psali. Lidem se na revitalizaci nelíbí především zábradlí u parkoviště. Jeho upevnění totiž nesedí na zdi a místy se pod něj vejde i krabička od cigaret.

„Pak se nemůžeme divit, že se to každou chvilku opravuje," napsala do diskuze na facebooku například Šárka Váňová.

Nově vybudované zábradlí, které není v pořádku, se ale bude ještě řešit. Stavbu technik kontroluje průběžně, pravidelně však ve čtvrtek. Město na místo poslalo na kontrolu technika i na základě podnětu od lidí.

„Fotografie jsme předali technikovi s tím, že ve čtvrtek je kontrolní den a bude se to řešit," uvedla tehdy mluvčí města Markéta Lakomá.

Nové zábradlí bylo vybudováno v první etapě revitalizace u dolního parkoviště, které bylo dříve za poplatek. Nyní tu mohou řidiči parkovat zdarma, jsou tu nově nakreslené čáry.

Druhá etapa revitalizace nyní probíhá. Kvůli ní není možné sídlištěm projet ve všech směrech, velké parkoviště je částečně uzavřeno a není průjezdné z obou stran tak, jak tomu bylo, než začaly další práce.

Nedávno probíhala v Děčíně také revitalizace Starého Města. Tam dokonce padaly pokuty pro stavební firmu. Radní totiž rozhodli o udělení téměř dvoumilionové pokuty, především za zpoždění stavby.

Radnice měla spory se stavební firmou dlouhodobě, magistrátní úředníci s ní jednali téměř pořád.

„Magistrát města Děčín opakovaně řešil problémy vznikající v průběhu stavby se zhotovitelem stavby. V současné době byla radou města schválena sankce ve výši 1,74 milionu korun," řekla tehdy mluvčí magistrátu Markéta Lakomá.

Březiny by měly po revitalizaci prokouknout, například tu bude více než 380 parkovacích míst – placené parkoviště se již nevrátí.
„Konečná podoba revitalizace měla dlouhodobý vývoj, na kterém se podíleli nejen naši úředníci a projektanti, ale také samotní obyvatelé Březin," řekla před časem primátorka města Marie Blažková.