Přesto některé linky skončí, především kvůli integraci dopravního podniku do krajské dopravy. Novinky by měly začít platit od 1. dubna.

„Snažili jsme se autobusové spoje optimalizovat tak, aby došlo k co nejmenšímu omezení linek a přitom jsme dosáhli určitých finančních úspor," řekla Marie Blažková, primátorka města.
Nejvíce změn se dotkne pravděpodobně nočních linek 33, tak zvaných okružáků.

„Noční linky již nebudou obsluhovat zastávku ul. 28. října (Střelnice) s výjimkou od 1. ledna do 31. března," uvedla mluvčí magistrátu Markéta Lakomá. Návštěvníci plesů na Střelnici se tak nemusí bát toho, že by museli ujít několik stovek metrů na nejbližší zastávku na Masarykově náměstí.

Kromě toho ale linka 33 již nebude zajíždět na Staré Město a ani do Jílového.

„Ano, vím o tom. Byla tu možnost, že by i nadále jezdily až do Jílového, ale dopravní podnik za to od nás chce do konce letošního roku 200 tisíc korun," říká jílovský starosta Miroslav Kalvas.
Jílového se dotkne také další změna, tentokrát naplánovaná na začátek druhého pololetí. To by měl být dopravní podnik zařazen do krajské integrované dopravy a skončí linka 5 do Jílového a 6 do Benešova nad Ploučnicí. Pokud by pětka jezdila i nadále do Jílového, mělo za to město zaplatit za šest měsíců 1,2 milionu.

„Zatím jsme to v radě neprojednávali, ale nejspíše to neschválíme. Je pravda, že ubude autobusových spojů, ale myslím si, že je doprava krajskou linkou zajištěna dostatečně," dodává Kalvas.

Od dubna si budou muset cestující v Děčíně zvyknout také na nové číslo linky. Začne zde totiž jezdit linka 29, do které se spojí stávající linka 2 mezi Bynovem a Starým Městem a linka 9 do Nebočad.

„Připravený interval linky číslo 29 je v půlhodinovém režimu, s výjimkou soboty od 8 do 12 hodin, kdy spoje pojedou po dvaceti minutách. V půlhodinovém intervalu budou nasazovány dva velkokapacitní vozy a jeden vůz dvanáctimetrový, který bude obsluhovat zastávku Horní Oldřichov," přibližuje provoz na budoucí lince Markéta Lakomá.

Další změny se dotknou prázdninového provozu, kdy budou zrušené některé spoje do Nebočad a mezi hlavním nádražím a Březinami se interval mezi jednotlivými spoji prodlouží z dvaceti na třicet minut.

Původně měly změny platit již od února. Jenže radní po protestech proti rušení nočních spojů své rozhodnutí přehodnotili a odložili jej o dva měsíce.