„Nejvíce lidí přišlo v pátek, což je trochu překvapivé vzhledem k tomu, že se jednalo o pracovní den a ještě nejsou prázdniny. V pátek jich dorazilo přibližně 1 900. Nejméně jich přišlo 
v neděli, kdy se již trochu pokazilo počasí," říká ředitel Děčínské sportovní Igor Bayer.

Stejně jako loni, tak i letos vypomáhá s dohledem na bezpečnost a pořádek na plaveckém areálu najatá soukromá ochranka. A již během prvního víkendu měla práci.

„Jeden z návštěvníků na nás o víkendu křičel, že jsme rasisté a koukáme na něj jako na zloděje. Ochranka jej totiž přistihla, jak čachruje s lístky. Což se čas od času stává," popisuje Bayer.

Návštěvník dokonce kvůli tomu na ochranku a pracovníky plaveckého areálu zavolal policii.

Jenže jak se později ukázalo, nejen že měli pracovníci plavečáku a ochranka pravdu, ale onen návštěvník má za sebou i poměrně bohatou trestní minulost.

„Právě proto tady ochranku máme, aby předcházela problémům. A pokud nastanou, aby je i řešila. Samozřejmě ve spolupráci 
s republikovou i městskou policií, pokud si to situace vyžádá," doplňuje Igor Bayer.

Právě s městskou policií je plavečák domluven na spolupráci.

„Stejně jako loni budou strážníci za hezkého počasí provádět na plaveckém areálu namátkové kontroly. 
S vedením jsme také domluveni, že pokud by měl kterýkoliv ze zaměstnanců problémy s některým z návštěvníků, může zavolat na naši tísňovou linku a hlídka vyrazí na plavecký areál," říká ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Ochranka byla na plaveckém areálu již během loňské letní sezóny. A protože se její nasazení osvědčilo, povolalo ji vedení plaveckého areálu do služby také letos.

V minulosti si totiž lidé stěžovali na hrubé chování nebo nadávky od některých návštěvníků plaveckého areálu.