Zvýšený výskyt policejních hlídek mohli na Děčínsku zaznamenat v pondělí 30. března především řidiči kamionů. Hlavně na ně byla totiž zaměřena další dopravně bezpečnostní akce. Policisté na těchto akcích spolupracují už tradičně také s Centrem služeb pro silniční dopravu Krajského úřadu Ústeckého kraje. Centrum na Ústeckou ulici také dovezlo speciální váhu na nákladní vozidla.

„Váhu sice užíváme jen minimálně, protože řidiči jsou už poslední dobou poučeni a vozidla nepřetěžují. Už jen málokdy se nám podaří odhalit nějakého hříšníka. Ne jinak tomu bylo i tentokrát, všechny kontrolovaná auta prošla vážením bez úhony,“ vysvětlil jeden z dopravních policistů. O to intenzivněji policisté kontrolují dodržování zákonných přestávek, technický stav vozidla, rychlost, koncesní listiny a doklady k provozu vozidla i nákladu.

„Nedostatků jsme našli mnoho. Řidiči nedodržují rychlost, stanovené přestávky, to vše nám prozradili kotoučky. Mnoho řidičů nepoužívá bezpečnostní pásy. Výjimkou nebyl ani špatný technický stav pneumatik nebo i celého vozidla,“ vypočítal množství prohřešků děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik. Dodal, že u jednoho z vozidel museli policisté přistoupit i dalšímu zákazu jízdy. „Z auta tekl olej a jiné provozní kapaliny. Dokonce jsme zjistili, že má poškozenou brzdovou soustavu a tím se na silnici stává velmi nebezpečným nejen sobě, ale především dalším řidičům. Řidič i majitel vozidla skončí ve správním řízení,“ rozčiloval se policista. S menším či větším prohřeškem odjížděli od policejní hlídky všichni řidiči. Nejvyšší pokuta, kterou na místě udělili byla dva tisíce korun, všechny ostatní prohřešky postoupí do správního řízení.

Díky přítomnosti úředníků Krajského úřadu se urychluje i vyřízení případných přestupků. Nejen z tohoto důvodu je podobná forma spolupráce oboustranně vítána.