Řidiči se musí na cestě z České Kamenice do Krásné Lípy obrnit dostatečnou trpělivostí. Dopravu v mezi těmito městy značně komplikuje rozsáhlá rekonstrukce mostů, propustí, ale i samotného povrchu silnice. Celkem by do konce letošního září měli opravit okolo čtyřicet propustí, deset mostů a celou řadu opěrných zdí a to po celé délce silnice mezi Českou Kamenicí a Jiříkovem, až tam totiž silničáři rekonstrukci plánují. Nového povrchu by se silnice měla dočkat v celém úseku.

Doprava je v místech rekonstrukce řízena semafory, řidiči proto musí počítat se zdržením a to řádově až v desítkách minut.

Cestu jsme projeli s hodinkami v ruce. Jeli jsme v sobotu po poledni. Provoz byl mírný, přesto jsme zmíněný 16,6 kilometrový úsek ujeli za půl hodiny. Normálně tato trasa trvá asi 13 minut.
Z celkového počtu devíti semaforů nám zelenou ukazovaly jen dva. U ostatních sedmi jsme museli čekat. Někdy i pět minut.

„Je to cesta jen pro silné povahy. Raději v Krásné Lípě odbočuji a jedu přes Doubici a Jetřichovice. Cesta je sice o pár kilometrů delší, ale rozhodně za stávající situace rozhodně rychlejší,“ uvedl Karel Mourek ze Šluknova. Dodal, že do Děčína dojíždí za zaměstnáním každý den a je tedy rád, že silnice bude konečně v pořádku, protože se prý v poslední době začala podobat spíše tankodromu, než komunikaci první třídy.

semafor: Krásná Lípa – červená, 0 km, 0 minut
semafor: Rybniště – červená, 3,9 km, 7 minut od 1. semaforu
semafor: mezi Rybištěm a Chřibskou – červená, 6,4 km, 12,minut
semafor: Chřibská: červená, 7,6 km, 14 minut
semafor: konec Chřibské: červená, 8,6 km, 17 minut
semafor: pod kopcem Studenec: červená, 10,7 km, 20 minut
semafor: na Studenci: zelená, 13,3 km, 23 minut,
semafor: Líska: zelená, 15,8 km, 27 minut,
semafor: Horní Kamenice: čevená, 16,6 km, 30 minut.
Celkem: 9 semaforů, 16,6 km, 30minut.